Dzisiaj jest 19.03.2019.
Jesteś w:    Start
Neapol Drukuj
      Reprezentujący Polskę uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im Żołnierzy AK w Mielcu  podczas pobytu we Włoszech w ramach programu Erasmus + wraz z nauczycielami Marią Pietras, Agatą Robak, Elżbietą Światowiec i Renatą Ogórek zwiedzali urokliwy Neapol. Podczas przepięknej pogody poznali historię tego miasta oraz architekturę różnych budowli między innymi kościołów.

Na zakończenie zwiedzania mogli w urokliwym miejscu zjeść neapolitańską pizzę w typowej włoskiej pizzerii. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy w tym słonecznym dniu było starożytne miasto Pompeje, które zostało zniszczone przez erupcję wulkanu Wezuwiusz w dniu 24 sierpnia 1979 roku.  Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje utrwalił budowle i to współcześnie umożliwia podziwianie wyglądu starożytnego rzymskiego miasta. Dodatkowo podziwialismy w oddali czynny wulkan Wezuwiusz. To był dzień niezwykle ważny dla nas pod kątem zdobytej wiedzy na temat przepięknej architektury Włoch, wymiany doświadczeń  oraz niesamowitej integracji przedstawicieli Włoch, Norwegii, Chorwacji, Hiszpanii, Słowenii oraz Wielkiej Brytanii.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »