Dzisiaj jest 19.03.2019.
Jesteś w:    Start
Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w wirtualnej podróży do Indii Drukuj
       14 kwietnia 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem  Dariuszem Rocheckim z grupy „Trzask”. Tematem dwugodzinnego spotkanie były Indie. Podróżnik rozpoczął wykład od miasta Mumbaj, gdzie znajduje się Brama Indii, a następnie opowiedział o leżącym nad rzeką Ganges –Varanasi, Armitsar, Agrze i Jodhpur. Niezwykle interesujący wykład został uzupełniony fascynującymi zdjęciami z egzotycznej podróży.

Dariusz Rochecki spędził razem z towarzyszami miesiąc w kraju, którego kultura, obyczaje, potrawy i zachowania niewyobrażalnie różnią się od europejskich standardów. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć jak wyglądają tradycyjne stroje hindusów. Dziewczyny mogły ubrać Sari, czyli bardzo długi pas materiału, którego się nie zszywa, o długości 5-6 metrów. Ubiór może być drapowany na kilkanaście stylów. Natomiast chłopaki mogli przymierzyć dhoti, czyli kawałek materiału długości 4- 5 metrów upinany w pasie. Wirtualna podróż do Indii była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczniów. To była niecodzienna lekcja geografii zorganizowana przez nauczycielkę ZSB Joannę Balcerzak. Grupa „Trzask” skupia pasjonatów egzotycznych wypraw, którzy nie boją się żadnych wypraw, zachęcają także innych ludzi do realizowania swoich podróżniczych marzeń, przyświeca im motto Marka Twaina „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj!” Młodzież z ZSB już nie może się doczekać kolejnych spotkań.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »