Dzisiaj jest 23.05.2019.
Jesteś w:    Start
VI Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych Drukuj
        25 maja 2018 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego  został zorganizowany VI Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy Greinplast sp. z o.o.
 W zawodach wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów, z ośmiu szkół województwa podkarpackiego, kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Nie zabrakło także młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Po zaciętej rywalizacji reprezentanci mieleckiej „budowlanki”  z klasy IIIb’ TB Wiktor Noga  i  Ernest Ryba zajęli IV miejsce.  


Poziom zawodów był bardzo wysoki. Składał się z części teoretycznej, gdzie uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą, rozwiązując test z zakresu znajomości robót posadzkarsko - okładzinowych i części praktycznej, która wymagała ogromnej znajomości rzemiosła budowlanego robót posadzkarsko - okładzinowych oraz dużych umiejętności, staranności, wiedzy i precyzji. Płytki należało odpowiednio rozmierzyć, przyciąć pod kątem, dopasować, przykleić do podłoża i zaspoinować.
Do Turnieju z robót posadzkarsko - okładzinowych uczniów przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »