Dzisiaj jest 23.05.2019.
Jesteś w:    Start
Zakończenie roku klas maturalnych. Drukuj
"Przyszłość należy do tych,
Którzy wierzą w piękno swoich marzeń"


Wzruszające pożegnanie absolwentów

       27 kwietnia 2018 roku odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych. Cześć oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Stanisław Starzyk, który w swoim przemówieniu podkreślił, iż żegna wyjątkowy rocznik, który wpisał się w historię szkoły bardzo wysokimi wynikami w nauce, zaangażowaniem w przygotowywanie uroczystości i imprez szkolnych, działalnością charytatywną i licznym udziałem w konkursach.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego młodszych klas pod opieką nauczycielek: Moniki Sosińskiej i Agaty Robak zaprezentowali wzruszającą część artystyczną. Na początku wyświetlono film, w którym przypomniano absolwentom wydarzenia z ich udziałem w czasie czterech lat spędzonych w „Budowlance”. Projekcji towarzyszyły salwy śmiechu, uczucia nostalgii, wzruszenia oraz smutku za minionymi chwilami. Były także przepiękne wiersze i piosenki o przemijaniu, ale i nadziei na nowe jutro. Na zakończenie występu uczniowie klas czwartych otrzymali pamiątkowe długopisy z czterolistną koniczyną, na szczęście. Po występie wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody. Dyrektor Stanisław Starzyk i wicedyrektor Adam Snopkowski wręczyli świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom z średnią powyżej 4,75. Byli to absolwenci klasy IV Tb: Natalia Giermata, Kamil Żurek i Sylwia Pietrzycka, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0, oraz Dominik Kramarz, Mariusz Lelek, Sabina Noga, Marta Misiewicz, Ewelina Domagała. Kolejni nagrodzeni to uczniowie z średnią powyżej 4,0: Piotr Stopa, Piotr Maziarz, Damian Dubiel i Rafał Ćwik z klasy IV Ta oraz Agnieszka Godek, Krzysztof Kolis, Marzena Szalwa, Karol Pezda, Wiktoria Bąk, Paweł Bryg, Natalia Cichońska z klasy IV Tb. Kolejne zaszczytne wyróżnienia z rąk wicedyrektora Adama Snopkowskiego i nauczycielki przedmiotów zawodowych Elżbiety Światowiec otrzymali finaliści Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanej w osobach: Piotr Maziarz i  Rafał Ćwik.  Anglistka Magdalena Tomecka uhonorowała młodzież działającą charytatywnie. Upominki dostali: Piotr Stopa, Piotr Maziarz, Kacper Węglarz, Łukasz Pleban, Paweł Zięba, Fabian Pietryka, Jakub Moskalewicz, Adrian Kozioł, Opiekunki Koła recytatorsko -  teatralnego Bogumiła Starzyk, Jadwiga Stala Dudek i Iwona Kopera rozdały nagrody za aktywną działalność artystyczną Agnieszce Godek, Wiktorii Bąk, Krzysztofowi Kolisowi i Tomaszowi Leskiemu. Kolejna grupa nagrodzonych: Marta Misiewicz, Sabina Noga, Wiktoria Bąk, Krzysztof Kolis, Natalia Giermata, Dominik Kramarz, Sylwia Gudz, Sylwia Pietrzycka, Agnieszka Godek, Tomasz Leski, Kamil Żurek, Mariusz Lelek otrzymała pamiątkowe medale z rąk opiekunek SU: Agaty Robak i Moniki Sosińskiej za działalność w Samorządzie Uczniowskim.
Na zakończenie uroczystości  dyrektor ZSB Stanisław Starzyk złożył absolwentom życzenia. Po części oficjalnej nastąpiło pożegnanie uczniów klas maturalnych z wychowawcami. Na tych kameralnych spotkaniach wychowawczynie Alina Dziurgot i Joanna Balcerzak wręczyły uczniom świadectwa, gratulowały ukończenia szkoły i życzyły realizacji zamierzonych celów. Podziękowania i życzenia popłynęły również do wychowawczyń i nauczycieli od uczniów. Były też miłe rozmowy, zapewnienia o pamięci i plany na spotkanie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »