Dzisiaj jest 23.09.2017.
Jesteś w:    Start
Integracja pierwszych klasa z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Drukuj
      W dniach 19-21 września 2017 roku uczniowie klasy pierwszej technikum i branżowej szkoły I stopnia  integrowali się w sali konferencyjnej Hotelu Polskiego. W każdy dzień inna klasa poznawała się wzajemnie, a także z wychowawcami. Młodzież w czasie wspólnych zabaw zapamiętywała imiona swoich kolegów, poznawała ich pasje i zainteresowania. Wszystkie gry i zabawy odbywały się pod czujnym okiem nie tylko wychowawców, ale przede wszystkim organizatorek spotkania: pani pedagog Elżbiety Stolle – Łogasz, a także pani psycholog Ewy Ingram.

Czytaj całość
 
Mikrobiologia Drukuj
      Jedną z dziedzin  projektu Erasmus+ The Bridge jest mikrobiologia. W Chorwacji uczniowie mieli za zadanie zbadanie strefy przybrzeżnej Adriatyku . Po poznaniu teorii w wykładzie prowadzonym w języku angielskim przez biologa z Visnjan  udaliśmy się do Cervar Tam każda grupa wyszukiwała w morzu i na kamienistej plaży określone okazy żywych organizmów. Następnie oglądaliśmy je pod mikroskopem i dowiedzieliśmy się o nich wielu rzeczy. Nigdy nie przypuszczalibyśmy, wchodząc do wody, że życie w morzu jest tak bogate.

Czytaj całość
 
Warsztaty naukowe w Visnjan w Chorwacji Drukuj
        Przez cały tydzień nasi uczniowie biorą udział w warsztatach naukowych w Visnjan w Chorwacji. Wspólnie z uczniami z Chorwacji,  Słowenii,  Włoch,  Wielkiej Brytanii i Holandii przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia.  Badają wpływ promieniowania UV na różnego rodzaju bakterie. Poznają budowę i działanie różnych przyrządów optycznych jak teleskop czy mikroskop. Budują magnetometry,  tworząc układy elektryczne na podstawie schematów. Sprawdzają laboratoryjnie działanie filtrów o różnych faktorach w roznych kremach do opalania. Pełni entuzjazmu angażują się we wszystkie prace doskonaląc język angielski.

 
Uczniowie ZSB w Chorwacji Drukuj
        W poniedziałek 18.09.2017 ramach projektu Erasmus+ uczniowie ZSB udali się do Chorwacji, gdzie w mieście Porec przedstawili wykonane w Polsce 2 magnetometry. Prezentacja spodobała się uczniom i nauczycielom z Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Holandii oraz nauczycielom z Malty, Finlandii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 581