Dzisiaj jest 19.01.2018.

Imieniny

19 Stycznia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Jesteś w:    Start
Finalistka olimpiady polonistycznej Drukuj
      Uczennica klasy IV b technikum budowlanego, Marta Misiewicz, awansowała do etapu wojewódzkiego XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczestniczka wybrała temat Życie od kuchni. Znaczenie i funkcje kulinariów w literaturze polskiej (i obcej) XIX i XX wieku. Finał drugiego etapu OLiJP odbędzie się 17 lutego 2018 r. w salach Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Organizatorem edukacyjnych zawodów jest Instytut Badań Literackich PAN w Warszawie, zaś za stronę prawno-finansową odpowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej. Opiekunką finalistki była polonistka Jadwiga Stala -Dudek.

 
Plan lekcji 2017/2018 Drukuj

Plan lekcji (od 15 stycznia 2018r). 
Kolejna lekcja w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Drukuj
Niecodzienna lekcja odbyła się w ramach zajęć z języka polskiego w klasie II TC i II TB. Temat brzmiała: Architektura Paryża w "Lalce" Bolesława Prusa i "Ludziach bezdomnych" Stefana Żeromskiego. Justyna Dudek - uczennica klasy II TC przygotowała prezentację ukazującą miasto XIX wieczne, jak również współczesny jego wygląd. Następnie wybrani uczniowie czytali odpowiednie fragmenty dzieła Prusa, ukazujące wspaniałość architektury " miasta miłości". Kolejną prezentację przedstawił Bartłomiej Krukurka z klasy II TB ukazującą zupełnie inne oblicze Paryża. Uczniowie czytali fragmenty powieści Żeromskiego. Na podsumowanie zajęć młodzież musiała wykazać równice pomiędzy literacką kreacją Paryża ukazaną w "Lalce" i "Ludziach bezdomnych". Lekcję przygotowały polonistki ZSB Jadwiga Stala -Dudek i Grażyna Paduch.
 
Świąteczny paintball w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu Drukuj
      W ostatni tydzień przed światami uczniowie z klasy drugiej strażackiej spędzili niezapomniane chwile, grając w paintballa. Pasjonaci pożarnictwa postanowili, że zamiast tradycyjnych mikołajek, będą integrować się w czasie gry bojowej, ćwicząc swój refleks i zręczność.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 617