Dzisiaj jest 18.11.2017.
Jesteś w:    Start
Recytatorski sukces ZSB Drukuj
      Olbrzymim sukcesem zakończył się udział uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w powiatowych eliminacjach XXVII Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Wśród laureatów znalazło się aż pięcioro reprezentantów ZSB. Największe brawa należą się czwórce recytatorów, z których Justyna Dudek i Mateusz Napieracz otrzymali indywidualne wyróżnienia, zaś Wiktoria Bąk i Daria Mucha – wywalczyły awans do ścisłego finału. Wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana zdobyła Andżelika Mazur.

Czytaj całość
 
Wycieczka szkoleniowa do Firmy Greinplast Drukuj
     W dniu 15.11.2017r. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu z klasy IIIa TB wraz z nauczycielami panią Marią Pietras i panią Renatą Ogórek udali się na  wycieczkę szkoleniową do firmy GREINPLAST,  producenta chemii budowlanej. Siedziba tej firmy znajduje się w Krasnem  pod Rzeszowem. Po miłym przyjęciu, cała klasa wraz z opiekunami i doradcami technicznymi panem Krzysztofem Zielińskim i panem Karolem Homa udała się na zwiedzanie zakładu produkcji, magazynów i laboratorium.  Uczniowie obserwowali pracę fachowców, a także zobaczyli w jaki sposób powstają produkty firmy Greinplast.


Czytaj całość
 
Przyszli strażacy z Zespołu Szkół Budowlanych zgłębiają tajniki pożarnictwa Drukuj
      W listopadzie uczniowie klasy pierwszej Technikum Nr 2 -  strażackiej z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zgłębiali tajniki pożarnictwa w czasie wycieczki do Krakowa. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Na wyższej uczelni przyszli strażacy zapoznali się z kryteriami  i warunkami, jakie musi spełniać kandydat, chcący studiować na tej uczelni.

Czytaj całość
 
Uczennica ZSB z tytułem finalistki krajowego konkursu naukowego Drukuj
       Sabina Noga, uczennica czwartej klasy technikum geodezyjnego w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu, otrzymała tytuł finalistki IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Lekcja historii i sztuki z Jackiem Karczmarskim – Limeryki o narodach. Udział w ostatnim etapie zawodów, rozegranych 9-10 listopada w Krakowie, zapewniły Sabinie wygrane eliminacje krajowe przeprowadzone na przełomie września i października br. Mieszkanka powiatu mieleckiego, wraz z dwudziestoma pięcioma osobami z całej Polski wyłonionymi spośród kilkuset uczestników, prezentowała swe umiejętności przed komisją złożoną z pracowników naukowych krakowskich uczelni.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 605