Dzisiaj jest 24.02.2019.
Jesteś w:    Start
Akademia Czerniaka Drukuj
Akademia Czerniaka - strona projektu


Film edukacyjny
 
Konkurs Wiedzy "Poznaj Prawo budowlane" Etap szkolny - rozstrzygnięty Drukuj
       W dniu 05.02.2019r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się Konkurs Wiedzy  ,,Poznaj Prawo budowlane’’ etap szkolny dla uczniów IIa IIc ,IIIa, IIIb’ i IIIc i IVb’TB. Uczniowie zmierzyli się z dość szerokim obszarem wiedzy budowlanej i wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa budowlanego wraz z aktami wykonawczymi. W skład Szkolnej Komisji Konkursowej, który był odpowiedzialny za przygotowanie zestawów  pytań oraz  ocenę prac weszli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Maria Pietras i Anna Matras-Moryl.
Z pośród wszystkich prac wyłoniono 2 finalistów, którzy uzyskali najwięcej punktów: 
            Edyta Strzelczyk  kl.IVb’ TB i Justyna Dudek kl. IIIc TB.                                              
Uczennice klas technikum będą reprezentować Zespół Szkół Budowlany im. Żołnierzy AK w Mielcu na II etapie I Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy "POZNAJ PRAWO BUDOWLANE"  8 kwietnia  2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.
Trzymamy kciuki !!!
Organizatorami  konkursu były nauczycielki przedmiotów zawodowych:
Maria Pietras i Anna Matras –Moryl.Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Drukuj
       12 Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla klas drugich odbył się w dniu 30.01.2019 w naszej szkole. Etap pisemny przeprowadzony we wszystkich szkołach Mielca. Przybliża uczniom maturę z języka niemieckiego oraz sprawdza wiedzę i umiejętności z przerabianego na lekcjach materiału. Tym razem dotyczył on tematu „Obowiązki domowe”. Wzięło w nim udział 10 uczniów klasy II TA , II TB i II TC Technikum nr 2. Większość uczniów wykazała się dużą wiedzą językową. Dyplomy i nagrody wręczył pan dyrektor Stanisław Starzyk i pogratulował wszystkim uczniom udziału i dobrych wyników.

Laureatami etapu szkolnego zostali:
I miejsce – Paweł Mysłek
II miejsce – Izabela Skucińska
III miejsce – Anna Sudoł
IV miejsce – Wiktoria Drożdżowska i Kacper Kokoszka

Trzej najlepsi uczniowie będą reprezentować ZSB w dniu 11.03.2019 o godzinie 11.00 w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w naszej szkole. Życzymy powodzenia!


 
Z Trzaskiem na Islandii Drukuj
       4 lutego 2019 roku po raz drugi gościł w naszej szkole podróżnik z grupy Trzask. Tym razem przyjechał do nas Maciej Kras, który z wielką pasją opowiadał o wyprawie na Islandię. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji na temat wulkanów czy licznych gejzerów na wyspie oraz przyczyn ich istnienia. Mogli posłuchać o tym jak cenione są owce i maskonury, czy też o tym dlaczego latem tak trudno zasnąć.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 762