Dzisiaj jest 19.06.2018.
Jesteś w:    Start
Kolejny dzień pobytu w Słowenii Drukuj
      Na zaproszenie przewodniczącego komisji ds spraw międzynarodowych Słowenii uczestnicy projektu Erasmus+ The Bridge zorganizowali debatę "Europa w szkole" w sali plenarnych obrad parlamentu w Lublanie. W obecności parlamentarzystów i ambasadorów wielu krajów uczniowie wygłosili kilka własnych przemówień na temat swoich wizji przyszłości Europy. Dorośli wysłuchali z wielkim zainteresowaniem krytycznych opinii naszej młodzieży.
Czytaj całość
 
Lekcje geodezji Drukuj
     Grupa geodetów z klasy 3bTb wraz z nauczycielami przedmiotów geodezyjnych: panem Radłowskim i panem Żmudą na lekcjach ćwiczeń terenowych zmierzyli się z "chlebem codziennym" w przyszłej pracy młodego pokolenia. Ich zadanie polegało na wytyczeniu na terenie przed szkołą, osi konstrukcyjnych fundamentu budynku jednorodzinnego. Dla niektórych było to całkiem nowe zadanie, a dla niektórych mała powtórka i trening. Bez większych problemów uczniowie przy wspólnych siłach i współpracy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Do pracy zaangażowała się cała grupa. To zadanie dało im wiele wrażeń i różnych emocji, ale i nowe doświadczenie.

Czytaj całość
 
Graficzna prezentacja symboli Europy w Pivka Drukuj
      W dlugim dniu pobytu w Słowenii zadaniem uczniow bylo przygotowanie elementow logo projektu Erasmus + The Bridge. Uczniowie z kazdej szkoły przywieźli ze sobą szkic olówkiem symbolu swojego kraju. Dla Polski jest to kościól Mariacki. Pracując w grupach przerysowali wzor na karton formatu A1 w dwoch egzemplarzach. Następnie je pomalowali farbami. Gotowe symbole ustawiono na statywach i zamieszczono wokól rozłożonej na podłodze mapy Europy z zaznaczonymi państwami partnerskimi projektu w holu głównym lokalnego supermarketu.

  
Czytaj całość
 
Nagroda od Firmy Tikkurila dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Drukuj
        Uczniowie z klasy IIb’ TB  z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu dostali zaproszenie na dwu dniowe szkolenie teoretyczno-praktyczne od przedstawicieli Firmy Tikkurila.W dniu 14 maja 2018r. na początku wizyty uczniowie wraz z nauczycielami Marią Pietras    i Krzysztofem Łapą wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez Panią Agnieszkę Gawle przedstawiciela firmy Tikkurila na temat historii powstania zakładu, a także mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farby i procesów związanych z produkcją jak również z odpowiednim jej zastosowaniem. Kolejnym punktem programu było przeprowadzenie dla uczniów ZSB szkolenia praktycznego przez Pana Roberta Kosińskiego przedstawiciela firmy Tikkurila z zakresu prawidłowego przygotowania różnych podłoży pod roboty malarskie oraz nakładania tynków dekoracyjnych.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 689