Dzisiaj jest 16.06.2024.
Jesteś w:    Start
Historia nadania imienia ZSB Drukuj
Historia Nadania Zespołowi Szkół Budowlanych imienia Żołnierzy Armii Krajowej
      Nadanie Zespołowi Szkół Budowlanych w Mielcu imienia Żołnierzy Armii Krajowej było próba zachowania w pamięci bohaterów, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Był to również wyraz czci dla tych, którzy cierpieli w więzieniach i obozach. Od września 1995 roku ruszyły przygotowania do nadania Technikum Budowlanemu w Mielcu imienia Żołnierzy Armii Krajowej. Patronat nad przedsięwzięciem zaplanowanym na okres dwóch lat przyjął Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - odział Mielec pod przewodnictwem kapitana Tadeusza Orłowskiego.

Czytaj całość
 
Msza Święta Pogrzebowa Drukuj
 
Ostatnie pożegnanie Drukuj
"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci".
                                           W. Szymborska

Ostatnie pożegnanie
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani mgr Marii Romańskiej,
zasłużonej nauczycielki języka polskiego.
       Pani Profesor była związana z Zespołem Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu od początku jego istnienia. Cechowała Ją sumienność i pracowitość, szczególną wagę przykładała do pielęgnowania piękna mowy ojczystej. Pani Profesor była doskonałym nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży. Realizowała etos nauczyciela w rozumieniu Stefana Żeromskiego – czyli jako służbę młodemu pokoleniu Polaków. Poświęcała swój czas, aby rozwijać zainteresowania uczniów.

      Droga Pani Marylko, żegna Panią dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz absolwenci ZSB, którzy zapamiętają Panią jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego i wrażliwego. Będzie Pani zawsze obecna w pamięci i we wspomnieniach. Spoczywaj w Pokoju! .


"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...
(...)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
                                                           Ks. J. Twardowski 
NAJLEPSZE TECHNIKUM Drukuj

Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu już po raz piaty w rankingu Perspektyw otrzymał tytuł Srebrnej Szkoły 2021.


       W Warszawie odbył się XXIII Finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w kategorii Technika zajęło 190 miejsce w Polsce, a na Podkarpaciu 13. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. Należy podkreślić, iż mielecka „budowlanka” już po raz szósty została doceniona, gdyż tytuł Srebrnej Szkoły otrzymała w 2013 roku, 2017, 2019,2020 natomiast tytuł Brązowej Szkoły w 2015.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 981