Dzisiaj jest 28.11.2020.
Jesteś w:    Start
Powiatowy Konkurs Recytatorski Drukuj
     Uczennica ZSB laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Barwy mojej Ojczyzny”. 29 października 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się jubileuszowa X edycja Powiatowego Konkursu "Barwy Mojej Ojczyzny", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół 1893" przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego. 

Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny, filmowy, plastyczny "Moje Święto Niepodległości" Drukuj
      Konkurs jest organizowany z okazji obchodów Narodowego Święta  Nieodległości. Na historię naszego kraju bardzo często składają się działania ludzi, którzy dzięki swoim pasjom, wysiłkom, marzeniom, zmieniają Polskę. Każdy z nas czuję się Polakiem. Udowodnijcie, że pamiętacie o Ojczyźnie i potraficie uczcić to piękne narodowe święto.   Na zdjęciach, czy filmikach prześlijcie np. miejsce pamięci, bądź też swoje zdjęcia z flagą, albo tez upamiętnijcie wydarzenie, które kojarzy Wam się z Niepodległością. Czekamy na Wasze dzieła do 5 listopada. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma oceny z języka polskiego i historii, natomiast trzy pierwsze miejsca zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Pytania prosimy kierować do pani Bogumiły Starzyk i Jadwigi Stali – Dudek. 
Zarządzenie w sprawie zdalnego nauczania Drukuj 
Wyjątkowe Święto Budowlanych Drukuj
      Rokrocznie w Zespole Szkół Budowlanych obchodzony jest  Dzień Budowlanych, w czasie którego uczniowie klas pierwszych włączani są w poczet uczniów ZSB. W tym roku ze względu na pandemię i zasady bezpieczeństwa, uczniowie klas pierwszych musieli się w wybranym dniu przebrać w określone stroje. Samorząd Uczniowski  wśród „pierwszaków” przeprowadził losowanie tematyczne strojów. Klasa I A technikum musiała przygotować przebrania  z bajek Disneya, II TB w wybranym dniu stała się bohaterami bajki „Pszczółka Maja”, natomiast młodzież z Branżowej szkoły stała się hipisami. Wychowawcy klas pierwszych także musieli dostosować się strojem do swoich klas. Uczniowie wykazali się kreatywnością w przygotowywaniu kostiumów. Dlatego też 15 października w mieleckiej „budowlance” było barwnie i kolorowo. Pomysłodawczyniami zabawy były opiekunki SU Agata Robak i Monika Sosińska.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 950