Dzisiaj jest 27.02.2021.
Jesteś w:    Start
Ostatnie pożegnanie Drukuj
"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci".
                                           W. Szymborska

Ostatnie pożegnanie
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani mgr Marii Romańskiej,
zasłużonej nauczycielki języka polskiego.
       Pani Profesor była związana z Zespołem Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu od początku jego istnienia. Cechowała Ją sumienność i pracowitość, szczególną wagę przykładała do pielęgnowania piękna mowy ojczystej. Pani Profesor była doskonałym nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży. Realizowała etos nauczyciela w rozumieniu Stefana Żeromskiego – czyli jako służbę młodemu pokoleniu Polaków. Poświęcała swój czas, aby rozwijać zainteresowania uczniów.

      Droga Pani Marylko, żegna Panią dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz absolwenci ZSB, którzy zapamiętają Panią jako człowieka życzliwego, mądrego, ciepłego i wrażliwego. Będzie Pani zawsze obecna w pamięci i we wspomnieniach. Spoczywaj w Pokoju! .


"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
(...)jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...
(...)jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
                                                           Ks. J. Twardowski 
NAJLEPSZE TECHNIKUM Drukuj

Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu już po raz piaty w rankingu Perspektyw otrzymał tytuł Srebrnej Szkoły 2021.


       W Warszawie odbył się XXIII Finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w kategorii Technika zajęło 190 miejsce w Polsce, a na Podkarpaciu 13. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. Należy podkreślić, iż mielecka „budowlanka” już po raz szósty została doceniona, gdyż tytuł Srebrnej Szkoły otrzymała w 2013 roku, 2017, 2019,2020 natomiast tytuł Brązowej Szkoły w 2015.

 
Wideokonferencja z Włochami Drukuj
      28 stycznia 2021  grupa 12 uczniów klas 1TAp, 2TC, 2TB i 2TCp wzięła udział w internetowej wymianie kulturowej ze szkołą IIS Alfonso de Liquori w Sant Agata de Goti we Włoszech.
Przede wszystkim chcieliśmy zachęcić naszych uczniów do wychodzenia poza ograniczenia, jakie narzuca nam obecna sytuacja pandemiczna. Pamiętajmy, że poza murami naszego domu jest jeszcze inny świat! Ważne jest, aby dalej go zwiedzać, jeśli chcecie rozwijać się i poszerzać własny bagaż kulturowy poprzez poznawanie rówieśników z innych krajów i porównywanie ich problemów ze swoimi.

 
Czytaj całość
 
Konkurs na logo projektu Drukuj
Zespół Szkół Budowlanych ogłasza konkurs dla uczniów naszej szkoły.
Cel: zaprojektować logo do nowego projektu Erasmus+ w formacie jpeg lub png
Temat: EU Values for Inclusion - czyli: Wartości UE dla Integracji w szkole.
Termin nadsyłania prac do 10 lutego 2021r. na adres e-mail: zsbmielec@wp.pl
Opis pracy:
Wartości UE nie są ważne w tym logo, tylko temat projektu: jedność, integracja i zapobieganie oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu uczniów w szkole. (Chodzi o tych uczniów niedostosowanych fizycznie, psychicznie, społecznie, itp. którzy źle się czują w klasie, nie są lubiani i akceptowani, żeby ich wciągnąć w życie szkolne, pomóc w zaadoptowaniu się i akceptacji ).
W projekcie biorą udział kraje: Hiszpania, Włochy, Słowenia i Polska

Autorzy najlepszych prac zdobędą cenne nagrody.
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 981