Dzisiaj jest 06.04.2020.
Jesteś w:    Start
Debata Oksfodzka w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj

       2 marca 2020 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się pierwsza Debata Oksfordzka przy udziale publiczności. Wybrana młodzież ZSB od pół roku przygotowuje się do finału Debat Oksfordzkich, które odbędą się w październiku bieżącego roku w Katowicach. Młodzież pod kierunkiem pani Magdaleny Wajdy zaprezentowała swoje umiejętności na forum szkoły. Tematem debaty było hasło „Jeśli wchodzisz między wrony, musisz krakać tak jak one”. Do drużyny propozycji, obrońców hasła byli: Joanna Zielińska, Rafał Janeczek, Grzegorz Ulrych i Daria Mucha. Doradcą była Sylwia Chrabąszcz.


Czytaj całość
 
Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych pobiegli dla "Wyklętych" Drukuj
       1 marca 2020 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu wzięli udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Trasa liczyła 1963 metry. Długość biegu miała na celu upamiętnienie śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka PS. Lelek.

Czytaj całość
 
Finał Dyktanda Walentynkowego Drukuj
       27 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się finał Dyktanda Walentynkowego, do którego eliminacje odbyły się w Dzień Zakochanych. Do ostatecznych rozgrywek dostało się siedmiu uczniów, najlepiej znających zasady polskiej pisowni. Finalistami zostali: Małgorzata Czajkowska ( ITBp), Weronika Czapiga (ITCp), Julia Garncarz (ITCp), Michał Kalita (ITA), Izabela Sroczyńska (ITB), Kardyś Katarzyna (ITB), Sebastian Dereń (IIITA). Finał dyktanda składał się z siedmiu konkurencji.

Czytaj całość
 
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH Drukuj

       2 lutego 2020 roku czworo uczniów z klasy 4 Tb brało udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Sabina Taraszka, Jakub Gola, Szymon Łachut i Marcin Doroż po zakwalifikowaniu się na zawody okręgowe olimpiady brali udział w pisemnym etapie konkursu w Krakowie. Konkurencja na przedmiocie geografia z geologią była bardzo duża, liczba uczestników przekroczyła 300 osób, a i zadania były dalece wykraczające poza zakres materiału nauczania przedmiotu w szkole. Uczniowie ZSB spisali się bardzo dobrze. Niektórym z nich uczelnia się spodobała, możliwe że wkrótce będą jej studentami.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 912