Dzisiaj jest 19.01.2018.

Imieniny

19 Stycznia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Jesteś w:    Start
Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu po raz siódmy przygotowała "Szlachetną Paczkę" Drukuj
      10 - 11 grudnia 2017 roku odbył się finał Ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu już po raz siódmy postanowili pomóc wybranej rodzinie z powiatu mieleckiego. W tym roku młodzież i nauczyciele wybrali panią samotnie wychowującą córkę. Cała społeczność szkolna przyłączając się do „Szlachetnej drużyny” księdza Jacka Stryczka, przez prawie trzy tygodnie przeprowadzała liczne akcje na terenie szkoły i zbierała fundusze na zakup potrzebnych rzeczy.

Czytaj całość
 
Lekcja czytelnicza w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
      W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu przeprowadzono lekcję języka polskiego w klasie II TB i II TC, której temat brzmiał Obraz Warszawy ukazany w Lalce Bolesława Prusa i Ludziach bezdomnych Stefana Żeromskiego. Młodzież przygotowała prezentacje o tych dwóch tekstach literackich, a następnie wybrani uczniowie czytali fragmenty lektur. Niecodzienną lekcję przygotowały polonistki ZSB Jadwiga Stala- Dudek i Grażyna Paduch. W zajęciach uczestniczyły nauczycielki historii, nadzorujące prace nad szkolnym projektem Książka paszportem do świata Bogumiła Starzyk i Iwona Kopera. Celem zajęc było zachęcenie młodzieży do czytania dzieł literackich.

Czytaj całość
 
Mikołajki w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu Drukuj
       6 grudnia 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu świętowali mikołajki. Samorząd Uczniowski przygotował akcję, że każdy, kto będzie miał czapkę św. Mikołaja nie będzie pytany. Dlatego też wszyscy przynieśli te piękne nakrycia głowy, przecież nikt nie chciał „pocić się” przy tablicy. Uczniowie z klasy I Ta i I Tc zorganizowali klasowe mikołajki. Każdy dostał piękny prezent, a zanim go otrzymał, musiał wykonać polecenie św. Mikołaja. Młodzież wykazała się ogromną kreatywnością. Młodzież klas starszych wolała świętować przy zamówionej pizzy.

Czytaj całość
 
Tikkurila innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych Drukuj
      W dniach 29-30 listopada 2017r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się innowacyjna lekcja z przedmiotów zawodowych, zrealizowana przez specjalistów z firmy Tikkurila. Szkolenie teoretyczno – praktyczne zostało przeprowadzone przez Roberta Kosińskiego – przedstawiciela firmy Tikkurila, gdzie uczniowie pod czujnym okiem specjalisty mogli spróbować swoich sił przy prawidłowym przygotowaniu podłoża pod roboty malarskie i wykonywaniu dekoracyjnych prac malarskich. Efektem końcowym było wykonanie ściany w sali lekcyjnej z zastosowaniem designerskich rozwiązań, które cieszą się ogromną popularnością przy wykańczaniu nowoczesnych mieszkań.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 617