Dzisiaj jest 24.06.2019.
Jesteś w:    Start
Podróżnicy "Pierwsza Klasa" Drukuj
       W dniach 29- 30 kwietnia 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka klas pierwszych Technikum Budowlanego do Kotliny Kłodzkiej i Wrocławia. Pierwszego dnia eskapady uczniowie mieli okazję zwiedzić podziemne wyrobiska Kopalni Złota w Złotym Stoku, poznać historię tego miejsca i odbyć rejs zalanymi korytarzami kopalni. Pierwszoklasiści zwiedzali również twierdzę w Kłodzku i zaznajomili się z historią Kłodzka podczas spaceru podziemnymi tunelami miasta.

Czytaj całość
 
Lekcje przedmiotów zawodowych na budowie Drukuj
      Nauka przedmiotów budowlanych to nie tylko klasa, zeszyt i książka, ale zdobywanie wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach budowy. Uczniowie klas trzecich technikum budowlanego zajęcia pracowni organizacji budowy odbyli na budowie przedszkola przy ul. Warneńczyka na Smoczce. Budowa przedszkola w nowoczesnej technologii pasywnej jest doskonałym przykładem zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych. Zajęcia terenowe przy współpracy pracowników firmy „Arkada” zorganizowała Elżbieta Światowiec.

Czytaj całość
 
Maturzyści opuścili mury szkoły Drukuj

       26 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Dyrektor ZSB Stanisław Starzyk podsumował cztery lata edukacji klasy IV TA i IV TB. Tegoroczni absolwenci byli wyjątkowi, nie tylko ukończyli szkolę ze znakomitymi wynikami nauczania ale zasłynęli także jako znakomici aktorzy i młodzi ludzi o wielki sercach angażujący się w akcje charytatywne. Czynnie uczestniczyli w różnych dziedzinach życia szkolnego. Młodsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczycielek Agaty Robak i Moniki Sosińskiej przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny. Najbardziej wzruszającym momentem była prezentacja przedstawiająca zdjęcia z czterech lat pobytu w szkole. Zgromadzeni uczniowie klas czwartych podziękowali dyrekcji i profesorom za lata edukacji. Ostanie spotkania z wychowawczyniami Renatą Ogórek i Bogumiłą Starzyk były dla wszystkich ogromnym przeżyciem. Wszystkim kochanym absolwentom życzymy jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym!!!!


Czytaj całość
 
Targi edukacyjne w Samorządowym Centrum Kultury Drukuj
      24 -25 kwietnia 2019 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się Targi Edukacyjne dla trzecich klas gimnazjum i ósmych klas szkól podstawowych. Impreza, na której ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły średnie powiatu mieleckiego zgromadziły wiele młodzieży. Swoje stoisko jak co roku miał Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu. Zainteresowani uczniowie mieli możliwość porozmawiania z uczniami jak również nauczycielami ZSB. Mielecka „budowlanka” zaprezentowała zdjęcia i filmy z życia szkoły, zaopatrzyła młodzież w materiały reklamowe.
Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 810