Dzisiaj jest 10.12.2019.
Jesteś w:    Start
Architektura Mielca dawniej i dziś Drukuj
      19 listopada 2019 roku uczniowie z klasy ITC technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w ramach zajęć wiedza o kulturze uczestniczyli w lekcji muzealnej „Dawna architektura miejska w obiektywie Jadernych”. Prelekcję wygłosił pan Janusz Halisz – kustosz muzeum.

Czytaj całość
 
VIII Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Drukuj
       W dniu 21 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się VIII Powiatowa Olimpiada Pierwszej PomocyPrzedmedycznej Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Mieleckiego w której udział wzięło 12 drużyn w trzyosobowych zespołach.
Bardzo dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych: Grzegorz Ulrych - najlepiej wykonana resuscytacja krążeniowo - oddechowa, Rafał Janeczek - najlepszy zawodnik, oraz Gabriel Rzepka, którzy drużynowo zajęli I miejsce i tym samym obronili tytuł najlepszej szkoły w udzielaniu pierwszej pomocy zdobyty w ubiegłym roku.
Miejsce II zajęli uczniowie ZST. Natomiast miejsce III wywalczyli kolejni uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych: Ewelina Gera, Paulina Jasion i Łukasz Stala.
Opiekunem uczniów był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Lucj an Gołębiowski.

Czytaj całość
 
Ekologiczne torby z Polski do Anglii Drukuj
       Kolejnym punktem programu ERASMUS+ był wyjazd do Withby, miasta na wschodnim wybrzeżu w pobliżu, którego urodził się James Cook - żeglarz, kartograf i odkrywca. Spacer po uroczym wybrzeżu Morza Północnego w czasie odpływu zostawił nie zapomniane wrażenia. Na drodze odkrywania Anglii znalazł się również York. Charakter temu miastu nadali Rzymianie oraz Wikingowie. Spacerując przytulnymi uliczkami można było podziwiać zachwycającą architekturę murów, bram, wież, budynków i katedry z minionych wieków.

Czytaj całość
 
Spotkanie z merem Peterlee Drukuj
    W dniu 14.11.2019 w  przerwie miedzy zajęciami uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu mieli niepowtarzalną okazję spotkania się z merem miasta Peterlee. Pan Mer Terry Duffy przywitał uczestników międzynarodowego projektu Erasmus+ w mieście Peterlee, zapoznał się z naszymi działaniami i życzył udanego pobytu w Anglii mimo niesprzyjającej pogody.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 871