Dzisiaj jest 19.01.2018.

Imieniny

19 Stycznia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Jesteś w:    Start
Kolejny ogólnopolski konkurs TURBOLANDESKUNDE Drukuj
Już po raz czwarty nasza szkoła organizuje konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. W tym roku pytanie będą dotyczyć Niemiec. W dniu 7.12.2017 o godzinie 12.40 odbędzie się pierwszy, pisemny etap tego konkursu. Zapraszamy zgłoszone zespoły do zapoznania się z zagadnieniami do konkursu.

ZAKRES WYMAGAŃ:
- podstawowe wiadomości geograficzne (obszar, ludność, sąsiedzi)
- podział administracyjny (landy/kantony i ich stolice)
- zasoby wodne, pasma górskie i szczyty
- największe miasta
- najatrakcyjniejsze miejsca, zabytki
- symbole narodowe
- gospodarka (najsłynniejsze marki przemysłu)
- środki transportu i lokomocji
- media (najpopularniejsze tytuły prasy i stacje telewizyjne)
- słynne postacie (polityka, kultura, sport, muzyka)
- waluta
- najważniejsze święta, tradycje i obrzędy
- tradycyjne potrawy
- najważniejsze daty i wydarzenia historyczne
 
Zmagania uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       W dniach 26 i 27 2017 roku we wszystkich placówkach oświatowych w całej Polski najzdolniejsi uczniowie wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie szkolnym. Do zmagań konkursowych przystąpiło także dziewięciu przyszłych geodetów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu.. Znaczna większość z nich, bo aż sześcioro, to tegoroczni maturzyści, natomiast pozostali to uczniowie klasy trzeciej technikum geodezyjnego. Powód wzięcia udziału był jeden: chęć zmierzenia się z innymi i sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności z tej niezwykle trudnej dziedziny.

Czytaj całość
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
      13 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu obchodzono 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na początku uroczystości przemówienie wygłosił dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, który przypomniał zgromadzonej młodzieży drogę Polaków do odzyskania upragnionej wolności. Podkreślił, iż w przyszłym roku w setną rocznicę odzyskania niepodległości w całej Ojczyźnie, a także w Powiecie Mielckiem  i Zespole Szkół Budowlanych będzie obchodzone święto w sposób wyjątkowy.

Czytaj całość
 
Lekcja w ramach NPRCZ Drukuj
     10 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyły się lekcje w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, „Książka jako inspiracja do podróży” na podstawie publikacji Wojciecha Cejrowskiego „Gringo wśród dzikich plemion”.
Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej przybliżającej sylwetkę autora, oraz fragmentu programu „Boso przez świat” - stopy. Następnie uczniowie odczytali kilka wybranych fragmentów książki „Gringo wśród dzikich plemion”.Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 617