Dzisiaj jest 21.01.2020.
Jesteś w:    Start
Politechnika Rzeszowska Drukuj
       9.12.2019r. uczniowie klasy IV b technikum z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu zwiedzili Politechnikę Rzeszowską wraz z wychowawczynią Agatą Robak i nauczycielką Marią Pietras. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapoznanie się z kierunkami kształcenia, aby przyszli maturzyści mogli dokonać dobrego wyboru w czasie podejmowania decyzji o kontynuowaniu nauki na wyższej uczelni. W tym dniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Politechniki Rzeszowskiej. Zwiedzili laboratoria wydziałowe w: Katedrze Infrastruktury i Gospodarki Wodnej i Zakładzie Inżynierii i Chemii Środowiska.


Czytaj całość
 
Szkolenie Państwowej Inspekcji Pracy Drukuj

      4 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Budowlanych odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczniów klas IV TA, IV TC zorganizowane w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa", które przeprowadzili inspektorzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Rzeszowie.
W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie prawa mają młodzi pracownicy oraz na co zwracać szczególną uwagę podejmując pracę. Omówiono również zagadnienia dotyczące przyczyn i skutków wypadków przy pracy, oraz sposobów ochrony. Uczniowie obejrzeli film na temat wypadków w pracy i wysłuchali komentarza inspektorów.
Na zakończenie odbył się quiz sprawdzający zrozumienie omawianych zagadnień.
Opracował: Dariusz Kopera


 
Kartki Świąteczne Drukuj
      Uczniowie klas 1TC, 1TB i 1TCp własnoręcznie wykonali piękne kartki świąteczne. Zostaną one wysłane do uczestników projektu Erasmus+ "From Columbus to Atlantis" uczniów szkół partnerskich w Słowenii i we Włoszech.

Czytaj całość
 
Torby z recyklingu starych ubrań Drukuj
       Jak robicie zakupy? Czy korzystacie z popularnych reklamówek jednorazowych? Czy reklamówki wykorzystujecie jeden raz? Czy wiecie co jest surowcem do produkcji reklamówek ? Zachęcamy do przyglądania się swoim codziennym zwyczajom. Może czas coś zmienić i mieć realny wpływ na środowisko poprzez redukcje śmieci.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 884