Dzisiaj jest 25.08.2019.
Jesteś w:    Start
Niezwykłe nadwiślańskie miasteczko zachwyciło młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych Drukuj
       W dniach 28-29 maja 2019 roku młodzież z klas II TB i II TC z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu byli na dwudniowej wycieczce w Kazimierzu Dolnym. Przyszli architekci i geodeci w pierwszym dniu pobytu odbyli pieszą wycieczkę do Albrechtówki, skąd mogli podziwiać panoramę urokliwego, żydowskiego miasteczka. Następnie młodzież poznała architekturę nadwiślańskiego grodu. Nie lada atrakcją było nocne zwiedzanie miasta z pochodniami.

Czytaj całość
 
Nagroda od Firmy Tikkurila dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Drukuj
       Uczniowie z klasy II a i IIb’ TB  z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu dostali zaproszenie na dwu dniowe szkolenie teoretyczno-praktyczne od przedstawicieli Firmy Tikkurila. W dniu 20 maja 2019r. na początku wizyty uczniowie wraz z nauczycielem Stanisławem Działo wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez Pana Roberta Kosińskiego  przedstawiciela firmy Tikkurila na temat historii powstania zakładu, a także mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farby i procesów związanych z produkcją jak również z odpowiednim jej zastosowaniem. Kolejnym punktem programu było przeprowadzenie dla uczniów ZSB szkolenia praktycznego przez Pana Roberta Kosińskiego z zakresu prawidłowego przygotowania różnych podłoży pod roboty malarskie oraz nakładania tynków dekoracyjnych.
Czytaj całość
 
X Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego Drukuj
      W dniu 24.05.2019 nauczyciele Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowali w Zespole Szkół Budowlanych 10. Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego. W uroczystości wzięli udział goście: poseł Krystyna Skowrońska, Koordynatora Biura Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Mieleckiego- p. Grzegorza Piechotę, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Arkadiusz Gałkowski oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie mieleckich szkół średnich.

Laureatom 12. Powiatowego Konkursu dla Klas Drugich w temacie „Hauspflichten- Obowiązki domowe” nagrody wręczyła pani poseł Krystyna Skowrońska, statuetki Powiatu Mieleckiego wręczył p. G. Piechota, a dyrektor ZSB, p. Stanisław Starzyk przekazał nagrody od pozostałych sponsorów. 


Czytaj całość
 
CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool Drukuj
        W dniu  15.05.2019r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyło się teoretyczne szkolenie  uczniów  klasy IIIa TB  kształcących się w zawodzie technik budownictwa przeprowadzone przez przedstawiciela handlowego Pana Tomasza Urban z zakresu zastosowania systemów dociepleń CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool zorganizowane przez firmę Henkel Polska Sp. z o. o. Przedstawiciel  firmy Henkel  Pan Tomasz Urban w sposób bardzo dokładny omówił zastosowanie tynków, farb gruntujących, zapraw klejących do systemów dociepleń i siatki elewacyjnej, farb elewacyjnych  oraz visage. Doradzał  w jaki sposób postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Zaprezentował nowe produkty Firmy Henkel stosowane w branży budowlanej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 822