Dzisiaj jest 13.10.2019.
Jesteś w:    Start
Wycieczka klasowa Drukuj
      13 września uczniowie klasy 2 Tc wraz z wychowawczynią brali udział w wycieczce klasowej do Energylandi. Pomysł wyjazdu pojawił się w naszej klasie już wiosną, pod koniec poprzedniego roku szkolnego. Do realizacji planów doszło jednak dopiero teraz, gdyż w maju i czerwcu mieliśmy inne priorytety, bardziej naukowe ;) Jesteśmy bardzo zbudowani tym, że udało się nam tak sprawnie i w ekspresowym tempie zorganizować wyjazd. Profesjonalnie zadziałał nowy samorząd klasowy, który wziął na siebie cały trud przygotowania wycieczki. Z wyrozumiałością dla naszych poczynań podszedł pan dyrektor, który dał nam zgodę na wyjazd i przydzielił opiekuna pana Midurę. W Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia bawiliśmy się przednio, zjeżdżając na zjeżdżalniach o różnej trudności. Zwiedziliśmy strefę dla dzieci i też taką wymagającą stalowych nerwów. Wszystkim polecamy taką formę integracji klasowej.

 
Zawody strażackie klas mundurowych z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu Drukuj

      13 września 2019 wszystkie klasy technikum budowlanego o innowacji pedagogicznej ochrona przeciwpożarowa rozegrały międzyklasowe zawody strażackie o Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Każda klasa wyznaczyła grupę dziewięciu zawodników, z których wyłoniła dowódcę drużyny. Grupy uczniowskie zaczęły rywalizację przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. Każdy z członków drużyny starał się jak najszybciej i bez popełniania błędów pokonać sztafetę z przeszkodami.


Czytaj całość
 
Koncert profilaktyczny Drukuj
       W miniony poniedziałek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie profilaktycznym Grzegorza Stępnia – czynnego muzyka Oddziału Zamkniętego pt: „Złe wpływy” Czy słowem można zabić? Młodzież i nauczyciele uczestniczący w koncercie bardzo wysoko ocenili merytoryczną i estetyczną formę koncertu.

 
Narodowe Czytanie w Pałacyku Oborskich Drukuj
         7 września 2019 roku w Pałacyku Oborskich odbyło się Narodowe Czytanie zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. W tym roku  młodzież czytała nowele polskie. W tej pięknej akcji wzięli udział uczniowie i polonistki Jadwiga Stala – Dudek i Grażyna Paduch z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu. Zgromadzeni widzowie mieli okazję wysłuchać nowel: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynkę”  Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było Wesele Stanisława Wyspiańskiego. W całej Polsce i za granicą dramat ten przeczytano w ponad 2000 miejsc. 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 841