Dzisiaj jest 06.04.2020.
Jesteś w:    Start
UWAGA KONKURS WIEDZY O ARCHITEKTURZE!!! Drukuj

       Ogłaszamy konkurs wiedzy o architekturze. Konkurs jest skierowany głównie dla uczniów z klas Technikum Budowlanego z innowacją "Elementy projektowania architektonicznego", ale zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych architekturą. Konkurs odbędzie się na początku kwietnia, dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek: Anny Matras-Moryl oraz Klaudii Rusin. W ramach przygotowania do konkursu obowiązują wymienione zagadnienia, do których polecamy następujące strony internetowe:
- Elementy i detale architektoniczne – www.lubinokolice.nazwa.pl/pages/slownik.html
- Style architektoniczne - http://docplayer.pl/6461778-Mini-przewodnik-po-stylach-architektonicznych.html
- Style architektury współczesnej – www.internityhome.pl/…/style-architektury-wspolczesnej-prze…
- Słynne obiekty z Polski i całego świata.

Zachęcamy do udziału w konkursie

 
Konkurs rozstrzygnięty Drukuj
Konkurs rysunkowy w tematyce architektonicznej został rozstrzygnięty. Uczniowie ZSB mięli za zadanie narysować obiekt architektoniczny z wybranego kraju współpracującego w ramach projektu ERASMUS +. Wybór prac był bardzo trudny, gdyż ich poziom artystyczny był bardzo wysoki. Największym powodzeniem cieszyły się obiekty z Włoch i Anglii.

Komisja konkursowa wybrała rysunki następujących uczniów:
      I miejsce: Kardyś Katarzyna kl. I TB

      II miejsce: Pomana Wiktoria kl. II TC
                  Stępień Dominika kl. I TC

      III miejsce: Sokołowska Klaudia kl. I TBp
                   Kużdżał Piotr kl. II TC

Czytaj całość
 
Cykl szkoleń firmy ATLAS Drukuj
       W dniach 6 luty i 20 luty w ZSB odbyły się szkolenia przeprowadzone przez firmę ATLAS. Od wielu lat firma obejmuje patronat nad naszą szkołą w ramach którego między innymi odbywają się ciekawe szkolenia w różnych tematach dotyczących materiałów budowlanych i technologii wykonywania obiektów budowlanych. Tym razem przez szkoleniowca Pana Patryka Kijaka zostały przeszkolone klasy III TC, III TB, II TA oraz II TB w zawodach Technik budownictwa i Technik robót wykończeniowych. Tematem spotkań były roboty wykończeniowe. Scharakteryzowane zostały farby, gładzie oraz bardzo ciekawy system do suchej zabudowy M-system. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił przy praktycznym wygładzaniu powierzchni. Szkolenie zorganizowała Anna Matras-Moryl. Dziękujemy firmie ATLAS.

Czytaj całość
 
Święto patrona szkoły w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
       14 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej odbyła się akademia poświęcona patronowi szkoły. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter, na którą przybyli znamienici goście: kapitan Jerzy Dębicki były żołnierz AK, wicestarosta powiatu mieleckiego pan Andrzej Bryła oraz dyrektorzy szkół powiatu mieleckiego: Arkadiusz Gałkowski, Zbigniew Rzeźnik, Lidia Gereło, Radosław Kluza oraz Dorota Jędrusiak-Noworolnik. Na akademię przybył także syn nieżyjącego już kapitana Tadeusza Orłowskiego, byłego żołnierza AK, Jerzy Orłowski. Zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły pan Stanisław Starzyk, który podkreślił wagę i ogromne znaczenie dla całej społeczności ZSB święta patrona szkoły. Po oficjalnym wystąpieniu pana dyrektora i odśpiewaniu hymnu narodowego wszyscy zgromadzeni obejrzeli spektakl w wykonaniu młodzieży ZSB, przygotowany pod kierunkiem nauczycielek ZSB: Bogumiły Starzyk, Jadwigi Stali – Dudek i Iwony Kopery.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 912