Dzisiaj jest 19.08.2018.
Jesteś w:    Start
VI Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych Drukuj
        25 maja 2018 r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego  został zorganizowany VI Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezes Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie i firmy Greinplast sp. z o.o.
 W zawodach wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów, z ośmiu szkół województwa podkarpackiego, kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Nie zabrakło także młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Po zaciętej rywalizacji reprezentanci mieleckiej „budowlanki”  z klasy IIIb’ TB Wiktor Noga  i  Ernest Ryba zajęli IV miejsce.  


Czytaj całość
 
Monterzy instalacji sanitarnych w BASCO2 Drukuj
      Monterzy instalacji sanitarnych klasy IIIA Zasadniczej  Szkoły Zawodowej z nauczycielką technologii zawodowej  Elżbietą Światowiec  odwiedzili największą w regionie hurtownie z zakresu techniki grzewczej i instalacyjnej. Hurtownia BASCO2 zaopatruje w najnowsze rozwiązania materiałowe  firmy wykonawcze i regionalnych instalatorów. Organizuje  szkolenia dla serwisantów i pokazy dotyczące pomp ciepła, kolektorów słonecznych ,  kotłów  gazowych i na paliwo stałe najnowszej generacji . Po hurtowni  oprowadził nas kierownik magazynu i zapoznał w bogatą ofertą przewodów, armatury i urządzeń sanitarnych.  Na zakończenie wycieczki uczniowie otrzymali firmowe upominki.

 
Szkoła Młodych Patriotów Drukuj
 
Konkurs Szkoła Młodych Patriotów Drukuj
     Nasza szkoła w okresie od 16 października 2017 do 30 kwietnia 2018 uczestniczyła w konkursie Szkoła Młodych Patriotów zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Konkurs polegał na wzięciu udziału w kursie e-lerningowym przez nauczycieli historii, a następnie wykonaniu zadań konkursowych wraz z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. W działania zaangażowały się nauczycielki j. polskiego.
Zadania konkursowe były różnorodne i miały na celu wykazać zaangażowanie naszych uczniów w szerzenie patriotyzmu  na co dzień – w szkole, jak i poza jej murami.
Do wykonania mieliśmy m.in.:
•    przeprowadzić konwersatorium pt. „Patriotyzm, na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”
•    wykonać  plakaty o tematyce „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”
•    przeprowadzić sondaż wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego
•    przeprowadzić konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej
•    przygotować Kodeks Postaw Patriotycznych
•    przygotować prace pisemne - Motyw „małe ojczyzny w literaturze”

Dla naszej młodzieży szerzenie wartości patriotycznych to nic nowego, ponieważ od lat angażujemy się w wiele działań na terenie szkoły i miasta. Cieszymy się też, że nasz udział u konkursie wpisał się w obchody 20 – lecia nadania szkole imienia Żołnierzy Armii Krajowej  i 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.


Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 700