Dzisiaj jest 28.11.2020.
Jesteś w:    Start
Klasy strażackie walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły Drukuj
      23 września 2020 pierwsze i drugie klasy technikum budowlanego o innowacji  pedagogicznej  ochrona przeciwpożarowa  rozegrały miedzyklasowe zawody strażackie o Puchar Dyrektora Szkoły. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe. Każda klasa wyznaczyła grupę dziewięciu zawodników, z których wyłoniła dowódcę drużyny. Grupy uczniowskie zaczęły rywalizację przy dopingu swoich kolegów i koleżanek.

Czytaj całość
 
Integracja klas pierwszych z Zespołu Szkół Budowlanych Drukuj
       We wrześniu 2020 roku  roku uczniowie klas pierwszych technikum i branżowej szkoły I stopnia  integrowali się na strzelnicy w Mielcu.  Młodzież w czasie wspólnych zabaw zapamiętywała imiona swoich kolegów, poznawała ich pasje i zainteresowania. Wszystkie gry i zabawy odbywały się pod czujnym okiem nie tylko wychowawców, ale przede wszystkim organizatorek spotkania, pań pedagog: Katarzyny Małeckiej i Eweliny Jaroń - Miotły. Uczniowie spędzili wspólnie cudowne chwile. Dzięki takim zajęciom uczestnicy stali się otwarci, nie bali się rozmawiać o swoich problemach i lękach. Po zakończonej integracji mówili: chciałabym, aby przez cztery lata spędzone w tej szkole było tak cudownie jak dzisiaj. Po zajęciach młodzież spędzała czas przy tradycyjnej kiełbasce z grilla. Na zakończenie był czas na zdjęcia i selfie oddziałów klasowych z wychowawcami: Agatą Robak, Anną Matras – Moryl i Edytą Bodziony. Pomysłodawcą tych niecodziennych zajęć był dyrektor ZSB  pan Stanisław Starzyk.

Czytaj całość
 
Narodowe Czytanie "Balladyny" w ZSB Drukuj
      „Balladyna” Juliusza Słowackiego jest elementem naszej tożsamości, polskiej kultury i polskiej duszy” - powiedział w sobotę 5.09.2020 r. w warszawskim Ogrodzie Saskim prezydent RP Andrzej Duda i wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser- Dudą zainaugurował kolejną już - IX edycję Narodowego Czytania, która jest ogólnopolską akcją publicznego czytania dzieł polskiej kultury pod patronatem pary prezydenckiej. W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu uczniowie z klasy II TC o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne także wzięli udział w tej szczytnej ogólnopolskiej akcji i przygotowali inscenizację dramatu Juliusza Słowackiego. Zaskoczyli nie tylko pięknymi interpretacjami tekstów ale także strojami. Inicjatorkami akcji w ZSB były nauczycielki Bogumiła Starzyk i Jadwiga Stala – Dudek.

Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków z ZSB Drukuj
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w corocznie obchodzonym w naszej szkole Europejskim Dniu Języków! Ze względu na sytuację musimy zrobić to w formie online.

1 Ogłaszamy konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną dotyczącą ciekawostek o jednym wybranym kraju europejskim. Termin: 25 wrzesień (piątek). Prace proszę przesłać na adres: EwaKlimek@zsbmielec.pl

2 Innym konkursem będzie ułożenie ciekawego quizu (20 pytań i odpowiedzi) o językach w Europie. Termin: 23 wrzesień (środa). EwaKlimek@zsbmielec.pl

Nagroda główna: ocena celująca z wagą 2, drugie miejsce: ocena celująca z wagą 1, trzecie miejsce: ocena bardzo dobra z wagą 1 z wybranego języka obcego.
Ciekawią Cię obce języki?
W czwartek i piątek będziemy uczyć się na lekcjach wybranych zwrotów również w innych językach.
Zapraszamy! 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 950