Dzisiaj jest 27.02.2021.
Jesteś w:    Start
Wirtualne zajęcia w muzeum Pollin Drukuj
       W grudniu 2020 roku dla uczniów klas maturalnych z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu odbyły się zajęcia z historii i kultury polskich Żydów. Z niezwykle bogatych losów diaspory żydowskiej tematyka prelekcji  dotyczyła przede wszystkim holocaustu na ziemiach polskich. Wykładowcy z muzeum Pollin, panie Barbara Subko i Beata Meller  oraz pan doktor Mariusz Jastrząb w czasie zajęć angażowali młodzież, która musiała wykazać się wiedzą  o losach narodowości wyznania mojżeszowego.  Archiwalne dokumenty, zdjęcia, zapiski  i rysunki, pochodzące ze zbiorów Muzeum POLIN oraz Żydowskiego Instytutu Historycznego ukazały cierpienie związane z głodem, niepewność jutra i poczucie bliskości śmierci. Zwrócono także uwagę na różne postawy Polaków wobec losu Żydów w czasie okupacji.

Czytaj całość
 
Wideokonferencja z Anglią Drukuj
Porównanie zwyczajów świątecznych w Polsce  a Anglii było tematem spotkania online "Christmas Carol" zainteresowanych 20 uczniów klas 1TB, 1TA, 2TAp, 2TCp  i 2TB w ramach projektu Erasmus+ From Columbus to Atlantis w dniu 16.12.2020. Nasi uczniowie odpowiadali na pytania uczniów Shotton Hall w Peterlee w pólnocnej Anglii, a następnie sami zadawali pytania o sposoby świętowania w Wielkiej Brytanii. Mimo początkowej tremy udało się uczniom na żywo prowadzić konwersacje pod kierunkiem nauczycielek Anny Dudek i Aliny Dziurgot.

Czytaj całość
 
Akt lokacyjny miasta Mielec 1470 rok Drukuj
Skąd pochodzisz?
     Jestem z Mielca.
Czy znasz historie swojego miasta ?
     W tym roku świętujemy 550 rocznice lokalizacji miasta Mielca. To okrągłe urodziny , to ponad pół wieku istnienia naszego miasta. A kiedy to się zaczęło? Dane historyczne podają że osada Mielec uzyskała praw miejskie 18 listopada 1470 roku. Oto dokument –Akt lokacyjny miasta Mielca.

Ponad pół wieku historii zostało spisane na podstawie różnych dokumentów historycznych w trzytomowej monografii Mielca. Sięgnijmy po tą publikacje i poznajmy swoje korzenie.
 
Jasełka Drukuj
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Istnieje wiele tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Jedną z nich jest przygotowywanie, w naszej szkole, jasełek przez Samorząd Uczniowski. W tym roku było to jednak niemożliwe. Dlatego zapraszamy do oglądnięcia specjalnej wersji jasełek zapisanych w historii ZSB.
Życzymy miłego oglądania i wspominania wspólnie spędzonych chwil. Niech świąteczna atmosfera towarzyszy nam przez cały czas!!!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 981