Dzisiaj jest 25.06.2019.
Jesteś w:    Start
Muzealna lekcja historii o diasporze żydowskiej Drukuj
      28 marca 2019 roku uczniowie z klasy I TB i I TC Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  wzięli udział w lekcji historii Żydzi mieleccy i likwidacja getta w 1942 r. Młodzież wysłuchała niezwykle interesującego wykładu uzupełnionego unikalnymi zdjęciami. Uczniowie zapoznali się ze społecznością żydowską zamieszkującą miasto, poznali ich tradycje i obyczaje, na fotografiach obejrzeli Mielec, którego ogromną grupę mieszkańców stanowili Żydzi.

Czytaj całość
 
Daria Mucha laureatką eliminacji 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Drukuj
      26 marca 2019 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje do 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, nie mogło zabraknąć także przedstawicielki Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: recytacja poezji i prozy oraz prezentowanie utworu poezji śpiewanej i recytacji wiersza. Daria Mucha uczennica ZSB zaśpiewała utwór i zarecytowała. Do kolejnego etapu jury wybrało 6 osób, wśród nich do kolejnego etapu wybrano  uczennicę mieleckiej „budowlanki”, która będzie reprezentować szkołę w  Sędziszowie Małopolskim. Opiekunką uczennicy była nauczycielka Jadwiga Stala – Dudek.

 
Kolorowy Pierwszy Dzień Wiosny Drukuj
       21 marca 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych obchodzono Pierwszy Dzień Wiosny. Wszyscy uczniowie witali wiosnę przebrani w różne stroje. Należy podkreślić, iż młodzież wykazała się ogromną fantazją przygotowując przebrania. Akcja została zainicjowana przez Samorząd Uczniowski, nad którym opiekę sprawują nauczycielki Agata Robak i Monika Sosińska.

Czytaj całość
 
DNI OTWARTE ZSB Drukuj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 810