Dzisiaj jest 10.12.2019.
Jesteś w:    Start
"Zero waste" Drukuj
      W czwartek 3 października w naszej szkole odbyła się akcja "zero waste". Polegała ona na tym, by pokazać innym że rzeczom na pierwszy rzut oka nieprzydatnym można dać drugie życie. Kilku uczniów z drugich klas wykonało przykładowe rzeczy z przedmiotów zwykle przeznaczonych na wyrzucenie między innymi torby, skarbonkę, świeczniki, a nawet miotłę. Na stoisku były także zaprezentowane materiały budowlane pochodzące z recyklingu np. wełna szklana.

Czytaj całość
 
Plan lekcji 2019/2020 Drukuj

Aktualny plan lekcji (od 4 listopada 2019r). 
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu Drukuj
      14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień nauczyciela - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów oraz pracowników oświaty.  Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Ten uroczysty dzień to także czas na podsumowanie pracy nauczycieli. W Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu wielu nauczycieli otrzymało nagrody za wyróżniającą się pracę dydaktyczno-wychowawczą.

Czytaj całość
 
Szkolenie teoretyczne uczniów klasy III a TB Drukuj
      W dniu  23.10.2019r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyło się teoretyczne szkolenie  uczniów  klasy IIIa TB kształcących się w zawodzie technik budownictwa i uczniów  z klasy II b BS kształcących się w zawodzie: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie przeprowadzone przez przedstawiciela handlowego Pana Tomasza Urban  z zakresu zastosowania systemów dociepleń CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool zorganizowane przez firmę Henkel Polska Sp. z o. o.
Przedstawiciel  firmy Henkel  Pan Tomasz Urban w sposób bardzo dokładny omówił zastosowanie tynków, farb gruntujących, zapraw klejących do systemów dociepleń i siatki elewacyjnej, farb elewacyjnych  oraz visage. Doradzał  w jaki sposób postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Zaprezentował nowe produkty Firmy Henkel stosowane w branży budowlanej.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 871