Dzisiaj jest 14.12.2018.
Jesteś w:    Start
Uczennica ZSB laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Barwy mojej Ojczyzny" Drukuj
       19 października 2018 roku w Samorządowym Centrum Kultury Powiatowy Konkurs "Barwy Mojej Ojczyzny", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół 1893" przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego.  Koordynator  konkursu Emilia Żola podkreśliła szczególną rangę tegorocznej VIII już edycji, ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i obchodzony również w tym roku jubileusz 125. rocznicy istnienia mieleckiego Sokoła.
W konkursie recytatorskim i śpiewie wzięło udział 32 uczniów szkół powiatu mieleckiego. Wśród artystów nie mogło zabraknąć uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Uczennica klasy II TC Daria Mucha zajęła III miejsce w kategorii recytacja. Nagrodę i podziękowanie otrzymała również opiekunka recytatorski nauczycielka języka polskiego Jadwiga Stala –Dudek, za osiem lat przygotowania młodzieży do konkursu, którzy byli laureatami. Jednym z celów konkursu jest pogłębienie miłości do ojczyzny, uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej, wzmocnienie tożsamości z własnym krajem. Z  okazji jubileuszu  prezes PTG "Sokół 1893" w Mielcu Zbigniew Bochenek wręczył pamiątkowe medale i podziękowanie za wspieranie i pomoc w organizacji konkursu. Medale otrzymali: Zbigniew Tymuła - starosta powiatu mieleckiego, Joanna Kruszyńska - dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu i Jolanta Strycharz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

Czytaj całość
 
Nagrodzeni nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj
       Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. W ten wyjątkowy dzień nagradzani są też nauczyciele, którzy wyróżnili się w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Zespół Szkół Budowlanych im Żołnierzy Armii Krajowej to placówka, która ugruntowała swoją pozycję wśród szkół powiatu mieleckiego, dwukrotnie uzyskując tytuł najlepszej placówki kształcącej w zawodach budowlanych. Młodzież uczęszczająca do ZSB jest dumna z dokonanego wyboru, ponieważ nie tylko zdobywa wykształcenie, ale także może rozwijać swoje talenty i to w różnych dziedzinach. Znakomity rozwój szkoła zawdzięcza przede wszystkim dyrektorowi ZSB Stanisławowi Starzykowi.
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych patriotycznie Drukuj
       W dniach 12-14 października 2018 roku nauczyciele z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyjechali do Warszawy. W czasie pobytu w stolicy uczestnicy zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie udali się do Teatru ROMA na musical „Piloci”. Nie zabrakło także wieczornego zwiedzania warszawskiej starówki z przewodnikiem.

Czytaj całość
 
Integracja klas pierwszych z Zespołu Szkół Budowlanych w teatrze Drukuj
      10 października 2018 roku klasy pierwsze technikum był na spektaklu „Poskromienie złośnicy” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Spektakl zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonej młodzieży. Sztuka jest adaptacją dzieła Williama Szekspira w reżyserii Anny Gryszkówny. Komedia porusza problem walki płci i stawia pytania o pozycję kobiet w społeczeństwie. Tytułowa złośnica to wyzwolona kobieta, która trudno poskromić. Kostiumy i scenografia zostały uwspółcześnione. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała spektakl . Organizatorką wyjazdu była polonistka Jadwiga Stala –Dudek , natomiast opiekę nad uczniami sprawowali: Krzysztof Radłowski, Magdalena Tomecka i Grażyna Paduch.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 745