Dzisiaj jest 16.06.2024.
Jesteś w:    Start
Telemost Polska-Słowenia Drukuj
     W dobie nauczania online wszystko jest możliwe. Nie możemy wyjechać za granicę , ale to nie znaczy, że nie możemy spotykać rówieśników z innych krajów! Realizujemy projekt Erasmus+ „From Columbus to Atlantis” poprzez Internet. 9.12.2020  dwunastu uczniów klas drugich miało możliwość poznania młodzieży ze Słowenii ze szkoły Osnovna Sola Pivka i porozmawiania z nimi na różne tematy. Na początku wielu miało barierę przed swobodnym mówieniem w języku angielskim, ale po kilku chwilach udało się ją przezwyciężyć. W grupach 4-6 osobowych było to łatwiejsze niż na forum przy wszystkich obecnych. Podobne spotkania będą się odbywać co jakiś czas. Zainteresowanych pracą w projekcie zapraszamy do kontaktu  - nauczycielki języka niemieckiego Alina Dziurgot i Ewa Klimek. 

 
Finał projektu Debat Oksfordzkich w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
    26 listopada br.  w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się finał Ogólnopolskiego Projektu Debat Oksfordzkich.  Projekt został zrealizowany w ciągu roku  przez Tarnowską Ligę Debatancką. Trenerką, która przygotowywała drużynę z Mielca do publicznych wystąpień, była pani Magdalena Wajda. Piętnastu uczniów z mieleckiej „budowlanki” dwa razy w miesiącu  debatowało  na różne tematy zaproponowane przez eksperta. Zajęcia często odbywały się w mieleckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.  Mieleccy mówcy to: Julia Kalicka, Joanna Zielińska, Izabela Skucińska, Klaudia Chrabąszcz, Wiktor Warzecha, Pazdro Karolina, Grzegorz Ulrych, Mateusz Napieracz, Sylwia Chrabąszcz, Daria Mucha, Dawid Dźwięga, Patrycja Kotowicz, Gabriela Pawelec, Iwona Harmacińska i Rafał Janeczek.

Czytaj całość
 
Nowe tablice edukacyjne marki Tytan Professional Drukuj
     8 grudnia 2020r. zostały umieszczone tablice firmy Selena S.A. właściciela marki Tytan Professional na korytarzu szkolnym w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu. Obecnie firma Selena S.A. posiada już ponad 25 lat doświadczenia na rynku chemii budowlanej i od czasu, kiedy to na początku lat dziewięćdziesiątych w sposób pionierski, rozpoczęła edukację rynku w zakresie nowych technologii z wykorzystaniem pian, silikonów i uszczelniaczy, oferowany przez firmę Selena S.A. asortyment produktów ulega sukcesywnemu poszerzaniu. Dzisiaj oferta produktowa Seleny należy do najszerszych na rynku nie tylko w Polsce, ale też na świecie.

Czytaj całość
 
Najzdolniejsze uczennice z Zespołu Szkół Budowlanych Drukuj
      W roku szkolnym 2020/2021 dwie uczennice  z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, Ewelina Gera z klasy III TC i Angelika Ziobroń z II TCp, otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznaje się uczniom, który otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Pan dyrektor Stanisław Starzyk pogratulował uczennicom tak znakomitych wyników w nauce i wyróżnienia. W tym roku szkolnym ze względu na pandemię covid – 19 , nie odbyła się uroczysta gala.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 981