Dzisiaj jest 10.07.2020.
Jesteś w:    Start
Może wybiorę architekturę na Politechnice Rzeszowskiej? Drukuj

       28 lutego 2020 roku klasa 2 Tc uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Architektury. Nasze spotkanie rozpoczęło się wykładem na temat Historii architektury wygłoszonym przez dr inż. Annę Sikorę prof. PRz. Pani doktor poprowadziła nas przez epoki prezentując i charakteryzując style w architekturze i zmieniające się podejście architektury do m.in. celu użytkowego tej dziedziny nauki. Następnie dr inż. arch. Joanna Dudek zaprezentowała młodzieży ofertę edukacyjną uczelni na kierunku Architektura.


Czytaj całość
 
UWAGA KONKURS WIEDZY O ARCHITEKTURZE!!! Drukuj

       Ogłaszamy konkurs wiedzy o architekturze. Konkurs jest skierowany głównie dla uczniów z klas Technikum Budowlanego z innowacją "Elementy projektowania architektonicznego", ale zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych architekturą. Konkurs odbędzie się na początku kwietnia, dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek: Anny Matras-Moryl oraz Klaudii Rusin. W ramach przygotowania do konkursu obowiązują wymienione zagadnienia, do których polecamy następujące strony internetowe:
- Elementy i detale architektoniczne – www.lubinokolice.nazwa.pl/pages/slownik.html
- Style architektoniczne - http://docplayer.pl/6461778-Mini-przewodnik-po-stylach-architektonicznych.html
- Style architektury współczesnej – www.internityhome.pl/…/style-architektury-wspolczesnej-prze…
- Słynne obiekty z Polski i całego świata.

Zachęcamy do udziału w konkursie

 
Konkurs rozstrzygnięty Drukuj
Konkurs rysunkowy w tematyce architektonicznej został rozstrzygnięty. Uczniowie ZSB mięli za zadanie narysować obiekt architektoniczny z wybranego kraju współpracującego w ramach projektu ERASMUS +. Wybór prac był bardzo trudny, gdyż ich poziom artystyczny był bardzo wysoki. Największym powodzeniem cieszyły się obiekty z Włoch i Anglii.

Komisja konkursowa wybrała rysunki następujących uczniów:
      I miejsce: Kardyś Katarzyna kl. I TB

      II miejsce: Pomana Wiktoria kl. II TC
                  Stępień Dominika kl. I TC

      III miejsce: Sokołowska Klaudia kl. I TBp
                   Kużdżał Piotr kl. II TC

Czytaj całość
 
Cykl szkoleń firmy ATLAS Drukuj
       W dniach 6 luty i 20 luty w ZSB odbyły się szkolenia przeprowadzone przez firmę ATLAS. Od wielu lat firma obejmuje patronat nad naszą szkołą w ramach którego między innymi odbywają się ciekawe szkolenia w różnych tematach dotyczących materiałów budowlanych i technologii wykonywania obiektów budowlanych. Tym razem przez szkoleniowca Pana Patryka Kijaka zostały przeszkolone klasy III TC, III TB, II TA oraz II TB w zawodach Technik budownictwa i Technik robót wykończeniowych. Tematem spotkań były roboty wykończeniowe. Scharakteryzowane zostały farby, gładzie oraz bardzo ciekawy system do suchej zabudowy M-system. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił przy praktycznym wygładzaniu powierzchni. Szkolenie zorganizowała Anna Matras-Moryl. Dziękujemy firmie ATLAS.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 923