Dzisiaj jest 19.06.2018.
Jesteś w:    Start
Klasy drugie w Kazimierzu. Drukuj
      W dniach 17-18 kwietnia klasa II Tb i II Tc odbyły dwudniową wycieczkę krajoznawczo-integracyjną do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Na młodzież czekała moc atrakcji. W pierwszym dniu klasy przypłynęły statkiem po Wiśle do Janowca, gdzie zwiedzały tajemnicze ruiny zamku. Młodzież wysłuchała legendy o czarnej damie, która do dnia dzisiejszego straszy na zamku. Na wieczór czekała na nich nie lada niespodzianka - nocne zwiedzanie Kazimierza.

Czytaj całość
 
Współpraca firmy "Kospel" w kształceniu Techników i monterów instalacji sanitarnych. Drukuj
      Technika grzewcza wykorzystująca odnawialne źródła energii była tematem szkolenia, które przeprowadził Pan Arkadiusz Świerad przedstawiciel firmy „Kospel” w dniu 18 kwietnia 2018 w naszej szkole. W szkoleniu uczestniczyli Technicy i monterzy instalacji i urządzeń sanitarnych oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych Renata Ogórek i Elżbieta Światowiec odpowiedzialne za przygotowanie zawodowe uczniów w zawodach instalacyjnych. Polska firma Kospel popularyzuje zastosowanie nowoczesnych urządzeń wykorzystujących energie odnawialną takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne. Wymiana doświadczeń dydaktycznych zaowocowała podpisaniem umowy o współpracy między firmą „Kospel” a Zespołem Szkół Budowlanych. Szczególnym patronatem zostaną objęci przyszli technicy inżynierii sanitarnej innowacja pedagogiczną „odnawialne źródła energii”.

 
Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w wirtualnej podróży do Indii Drukuj
       14 kwietnia 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem  Dariuszem Rocheckim z grupy „Trzask”. Tematem dwugodzinnego spotkanie były Indie. Podróżnik rozpoczął wykład od miasta Mumbaj, gdzie znajduje się Brama Indii, a następnie opowiedział o leżącym nad rzeką Ganges –Varanasi, Armitsar, Agrze i Jodhpur. Niezwykle interesujący wykład został uzupełniony fascynującymi zdjęciami z egzotycznej podróży.

Czytaj całość
 
Wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu pełni duchowych przeżyć. Drukuj
      13 kwietnia 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu najbardziej zaangażowani w działalność charytatywną odwiedzili Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. To było niezwykłe przeżycie dla wszystkich wolontariuszy. W czasie pobytu w hospicjum młodzież najpierw spotkała się z ojcem Filipem Buczyńskim, franciszkaninem, założycielem placówki, który opowiadał o swoich podopiecznych, doświadczonych przez los nieuleczalną chorobą, potrzebujących całodobowej opieki lekarzy i pielęgniarek. Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia jest jedyną w Polsce południowo - wschodniej tego typu placówką, która opiekuje się także dziećmi w domu. Ojciec Filip nie tylko wspiera podopiecznych, ale także rodziny. Po śmierci dzieci, pomaga im przetrwać najtrudniejsze chwile. Młodzież z ZSB obejrzała film, w którym wypowiadali się rodzice ciężko chorych dzieci, a także tych, którzy je stracili.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 689