Dzisiaj jest 18.11.2017.
Jesteś w:    Start
Mikrobiologia Drukuj
      Jedną z dziedzin  projektu Erasmus+ The Bridge jest mikrobiologia. W Chorwacji uczniowie mieli za zadanie zbadanie strefy przybrzeżnej Adriatyku . Po poznaniu teorii w wykładzie prowadzonym w języku angielskim przez biologa z Visnjan  udaliśmy się do Cervar Tam każda grupa wyszukiwała w morzu i na kamienistej plaży określone okazy żywych organizmów. Następnie oglądaliśmy je pod mikroskopem i dowiedzieliśmy się o nich wielu rzeczy. Nigdy nie przypuszczalibyśmy, wchodząc do wody, że życie w morzu jest tak bogate.

Czytaj całość
 
Warsztaty naukowe w Visnjan w Chorwacji Drukuj
        Przez cały tydzień nasi uczniowie biorą udział w warsztatach naukowych w Visnjan w Chorwacji. Wspólnie z uczniami z Chorwacji,  Słowenii,  Włoch,  Wielkiej Brytanii i Holandii przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia.  Badają wpływ promieniowania UV na różnego rodzaju bakterie. Poznają budowę i działanie różnych przyrządów optycznych jak teleskop czy mikroskop. Budują magnetometry,  tworząc układy elektryczne na podstawie schematów. Sprawdzają laboratoryjnie działanie filtrów o różnych faktorach w roznych kremach do opalania. Pełni entuzjazmu angażują się we wszystkie prace doskonaląc język angielski.

 
Uczniowie ZSB w Chorwacji Drukuj
        W poniedziałek 18.09.2017 ramach projektu Erasmus+ uczniowie ZSB udali się do Chorwacji, gdzie w mieście Porec przedstawili wykonane w Polsce 2 magnetometry. Prezentacja spodobała się uczniom i nauczycielom z Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Holandii oraz nauczycielom z Malty, Finlandii.

 
Architekci poznają dawną architekturę miejską miasta Mielec Drukuj
      20 września 2017 roku uczniowie z pierwszej klasy technikum architektonicznego z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu uczestniczyli w lekcji muzealnej Dawna architektura miejska w obiektywie Jadernych. Prelekcje wygłosił pan Janusz Halisz – kustosz muzeum.  Wykład został uzupełniony prezentacją multimedialną. Młodzież, która swoją przyszłość planuje związać z architekturą, z ogromnym zainteresowaniem słuchała wykładu. Poznawała style architektoniczne budynków, które można obejrzeć w Mielcu. W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się o najstarszych budowlach znajdujących się na rynku starego miasta, poznali lata w jakich powstały. Mogli też zobaczyć jak zmieniał się wygląd Mielca na przestrzeni lat. Niezwykle ciekawa lekcja to pierwsza z cyklu lekcji muzealnych dotyczących architektury. Młodziez będzie uczestniczyć w wielu tego typu zajęciach.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 605