Dzisiaj jest 16.06.2024.
Jesteś w:    Start
Warsztaty międzykulturowe Drukuj
      W dniach 23.11. – 3.12.2020 w naszej szkole odbyły się na platformie zoom Warsztaty Międzykulturowe ASF dla 85 uczniów z klas 1TAp, 1TBp, 2TAp, 2TB, 2TC. Programy wymian międzykulturowych ASF Polska organizuje instytucja pozarządowa Programy Międzykulturowe - Aktion Sühnezeichen Friedensdienste.  Warsztaty sprawiły, że jesteśmy bardziej ciekawi innych kultur. Warto je poznawać osobiście, np. przez udział w wymianie semestralnej (lub nawet trwającej do półtora roku) w wybranym kraju na całym świecie. Można również zostać rodziną goszczącą. Dla przyjęcia osoby z innego państwa potrzebne jest:  łóżko, jedzenie i …..  otwarte serce. Wtedy poznajemy świat z punktu widzenia przedstawiciela innej kultury.  Konfrontujemy się z zachowaniami oczywistymi  w Polsce, typowymi dla nas, ale dla osoby z innego kraju zupełnie niezrozumiałymi.

Czytaj całość
 
Kolejne szkolenie on-line - ISOVER Drukuj
      30 listopada i 1 grudnia 2020 r. firma ISOVER Saint-Gobain z centrum szkoleniowego z Gliwic przeprowadziła cykl szkoleń online teoretyczno-praktycznych dla uczniów z klas: IIIb’ TB, IIc TB, IIb’ TB, ITAp’ TB z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu kształcących się w zawodzie technik budownictwa. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Kierownika Produktu/Instruktora Pana Leszka Hadulę. Uczniowie podczas szkolenia zapoznali się z jakością, bezpieczeństwem, zdrowiem, trwałością, oszczędnością i ekologią stosowaną przez firmę Isover Saint-Gobain.
Czytaj całość
 
"EUValues for inclusion" Drukuj
     „Niekiedy wystarczy tylko zmienić nastawienie, a zaczną się dziać cuda!” Nie wierzysz???? Spróbuj…….. Pandemia, z którą się zmagamy już od wielu miesięcy, powoduje w nas ogromny niepokój i strach. Dlatego tak bardzo ważne jest pozytywne nastawienie mimo wszystko. W ramach nowego projektu Erasmus+ „EUValues for inclusion” zachęcamy Was do przesyłania Waszym zdaniem najlepszych „haseł/myśli pozytywnego nastawienia”. Co tydzień będziemy wybierać jedno hasło lub myśl i wrzucać na szkolnego facebooka z podaniem autora (lub anonimowo, jeśli wolicie). Hasła/myśli przesyłajcie na dziennik pedagoga szkolnego do 4 grudnia. Wspierajmy siebie nawzajem????

 
ISOVER - szkolenie on-line Drukuj
     20 listopada 2020 r. firma ISOVER Saint-Gobain z centrum szkoleniowego z Gliwic przeprowadziła drugie szkolenie online teoretyczno-praktyczne dla uczniów z klas IVa’ TB i IIIb BS z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu:  IVa’TB kształcących się w zawodzie technik budownictwa i 3b BS kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
Kurs został przeprowadzony przez Kierownika Produktu/Instruktora Pana Leszka Hadulę. Uczniowie podczas szkolenia zapoznali się z jakością, bezpieczeństwem, zdrowiem, trwałością, oszczędnością i ekologią stosowaną przez firmę Isover Saint-Gobain. Młodzież była pod ogromnym wrażeniem szkolenia online, zdobyte wiadomości niewątpliwie wzbogaciły ich wiedzę.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 981