Dzisiaj jest 06.04.2020.
Jesteś w:    Start
Konferencja o twórczości Jacka Kaczmarskiego Drukuj
       Uczniowie z klasy III TC uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Fundację Underground w Miejskiej Bibliotece w Mielcu, która była poświęcona twórczości Jacka Kaczmarskiego. Młodzież wysłuchała wykładu prezesa fundacji Marcina Szymańskiego na temat konkursu Lekcja Historii i Sztuki z Jackiem Kaczmarskim.

Czytaj całość
 
Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych uczestniczy w projekcie Debat Oksfordzkich Drukuj
       W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w roku szkolnym 2019/2020 realizowane jest przedsięwzięcie Debaty Oksfordzkie. Szesnastu uczniów przystąpiło do programu. Dwa razy w miesiącu uczestniczą w szkoleniach prowadzonych przez panią Magdalenę Wajdę trenerkę z Tarnowskiej Ligi Debatanckiej, która przygotowuje młodzież do konkursu Debat Oksfordzkich.

Czytaj całość
 
Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wśród najlepszych Drukuj

      Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu już po raz czwarty w rankingu Perspektyw otrzymał tytuł Srebrnej Szkoły 2020.

      9 stycznia 2020 roku w Warszawie odbył się XXII Finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2020. Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w kategorii Technika zajęło 293 miejsce w Polsce, a na Podkarpaciu 19. Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej. Należy podkreślić, iż mielecka „budowlanka” już po raz piąty została doceniona, gdyż tytuł Srebrnej Szkoły otrzymała w 2013 roku, 2017, 2019, natomiast tytuł Brązowej Szkoły w 2015.

 
Konkurs architektoniczny Drukuj
Uwaga KONKURS!!!
Ogłaszamy coroczny konkurs architektoniczno-rysunkowy dla wszystkich uczniów ZSB na temat:
„Obiekty architektoniczne z krajów współpracujących w ramach projektu ERASMUS+”.
Praca musi obejmować ciekawy obiekt architektoniczny (zabytkowy lub nowoczesny) z wybranego kraju (Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii lub Cypru). Rysunek może być wykonany dowolną techniką na formacie min.A3 i powinien być podpisany na odwrocie imieniem, nazwiskiem ucznia oraz nazwą obiektu i krajem z jakiego pochodzi. Rysunki proszę przynosić do nauczycieli: Anny Matras-Moryl i Klaudii Rusin. Termin oddania prac mija 31 stycznia 2020 r.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostaną nagrodzeni oceną z dokumentacji technicznej (lub z innego przedmiotu w zależności od specyfiki zawodu), a laureaci konkursu dodatkowo ciekawymi nagrodami.
Rozstrzygnięcie konkursu w lutym.
Zachęcamy do udziału w konkursie
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 912