Dzisiaj jest 24.02.2019.
Jesteś w:    Start
11 listopada - 100 LAT NIEPODLEGŁOSCI Drukuj
„Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów” uroczyste obchody 100 – lecia Niepodległości
w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu

     9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu cała społeczność szkoły włączyła się w uroczyste obchody 100 – lecia Niepodległości. Młodzież odświętnie ubrana o godzinie 11.11 odśpiewała cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się na auli. Pan dyrektor Stanisław Starzyk wygłosił uroczyste przemówienie, w czasie którego przedstawił rys historyczny dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Następnie młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny.
Czytaj całość
 
Bieg Niepodległościowy Drukuj
      Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Bieg Niepodległościowy pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły na mieleckich Bulwarach. W ten wyjątkowy sposób 190 uczestników biegu oddało hołd Niepodległej. Dystans zawodów liczył dziesięć kilometrów, a każdy zawodnik biegł z biało – czerwoną flagą. W tak znakomitym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych. Reprezentację z ZSB stanowili: Łukasz Serafin, Maria Załucka, Kacper Stachura oraz nauczycielka Jadwiga Stala – Dudek. Uczestnicy z ZSB pokonali morderczy bieg i otrzymali pamiątkowe medale oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

 
Niepodległościowe zmagania z ortografią Drukuj
      7 listopada w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyło się Dyktando Niepodległościowe zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące. Wzięło w nim udział ponad 300 osób, nie mogło także zabraknąć młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Zmagania z polską ortografią to już tradycja niepodleglościowa. Delegacja z ZSB liczyła dwadzieścia osób. Opiekunkami młodzieży były polonistki: Jadwiga Stala –Dudek i Grażyna Paduch.

Czytaj całość
 
Spektakl patriotyczny Drukuj
      Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu na patriotycznym spektaklu 7 listopada 2018 roku z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych z klas: II TC, IITA, ITB, ITC obejrzała spektakl „Pokolenie 1920” wrocławskiego Teatru Artens. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem widowiska uzupełnionego multimedialnymi pokazami.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 762