Dzisiaj jest 23.04.2018.
Jesteś w:    Start
Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire. Drukuj
      Trzeci dzień pobytu w Anglii w ramach projektu Erasmus+ przyniósł uczniom ZSB wiele wrażeń związanych z astronomią. Młodzież ośmiu krajów odbyła wycieczkę do obserwatorium Jodrell Bank Science w Macclesfield w hrabstwie Cheshire. Znajduje się w nim słynny Teleskop Lovella i wiele innych urządzeń do przeprowadzania badań astrofizycznych.

Czytaj całość
 
Planetrium w Anglii Drukuj
     Wieczorem wizyta w planetarium przeniosła nas w odległe galaktyki. Uczniowie oglądali różne konstelacje i układy gwiazd, rozpoznawali gwiazdozbiory. Prowadzący z dużym poczuciem humoru opowiadali ciekawostki o planetach naszego układu słonecznego.

Czytaj całość
 
Speedwell Cavern Drukuj
       We wtorek 13 lutego uczniowie zwiedzali Speedwell Cavern, jaskinie w Castleton, płynęli łódką w podziemnych kanałach byłej kopalni. Przebywali w grotach sprzed 350 mln lat. Obserwowali ręczne zaplatanie lin metodami sprzed wieków. Po mocnych wrażeniach przyszedł czas na podziwianie piękne gotyckiej architektury kościoła anglikańskiego z 11 wieku.

Czytaj całość
 
Hartington Hall Drukuj
      W dniach 11-16.02.2018 grupa 6 uczniow ZSB bierze udzial w miedzynarodowym spotkaniu uczestnikow projektu Erasmus + The Bridge w Hartington Hall w Wielkiej Brytanii. W pierwszym dniu "przełamują lody" w komunikacji z uczniami z Holandii, Norwegii,  Hiszpanii, Włoch, Slowenii,  Chorwacji i Anglii. Wykonują różnorodne zadania projektowe w miedzynarodowych grupach, więc ich angielski staje się z godziny na godzinę lepszy.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 667