Dzisiaj jest 14.12.2018.
Jesteś w:    Start
Dzień Chłopaka w ZSB Drukuj
         W dniu 28 września 2018 roku uczniowie klasy I b branżowej szkoły I stopnia, kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie obchodzili uroczyście Dzień Chłopaka. Pod opieką wychowawcy Marii Pietras wybrali się do restauracji Dwa Mosty aby wspólnie świętować integracyjne ten szczególny dzień. Podczas spotkania uczniowie wraz z wychowawcą zjedli pizzę i na zakończenie był czas na wspólne zdjęcia klasowe. Uczniowie w cudownym nastroju zakończyli integrację klasową, kierując podziękowania dla organizatora spotkania integracyjnego w tym szczególnym dniu pani Marii Pietras, a także dla dyrektora ZSB Stanisława Starzyka.

 
Maturzysci z Zespołu Szkół Budowlanych na 100 - lecie Drukuj
      Maturzysci z Zespołu Szkół Budowlanych na 100 – lecie Niepodległości zwiedzają niemieckie obozy śmierci. 14 września 2018 roku młodzież z klas IV TA i IV TB odwiedziła Muzeum Auschwitz –Birkenau. To było ogromne przeżycie dla młodych ludzi, którzy przekraczając bramę z napisem "Arbeit macht frei" – Praca czyni wolnym, znaleźli się w miejscu największego upodlenia człowieczeństwa i śmierci ponad milion osób. Jakże wymowne w tym miejscu były słowa Zofii Nałkowskiej to „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Czytaj całość
 
Wieczorna integracja w rzeszowskim teatrze Drukuj
       12 września 2018 roku młodzież z klas II TA, IITC i IV TB z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wyjechała do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl interaktywny „Szalone nożyczki”. Celem wyjazdu była nie tylko integracja międzyklasowa, ale także obejrzenie niezwykłej sztuki. To pierwsze w Polsce interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności.

Czytaj całość
 
MŁODZIEŻ Z ZSB ZBIERA KREW DLA POLSKI Drukuj

      W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu rusza akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „100 litrów krwi na 100- lecie niepodległości”. Inicjatywa wpisuje się w szkolne obchody uczczenia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tej szczytnej akcji pragnie wziąć udział wielu uczniów mieleckiej „budowlanki” oraz nauczyciele. Młodzież podzielona na grupy będzie oddawać w ciągu dwóch tygodni krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Mielcu. Celem tak szczytnego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości krwi, promocja idei honorowego krwiodawstwa, a także uczczenie 100 – lecia odzyskania niepodległości. Uczniowie pragną upamiętnić akcją charytatywną tych, którzy walczyli i przelewali krew, aby naród polski mógł żyć w wolnym kraju. Organizatorką akcji jest nauczycielka Magdalena Tomecka.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 745