Dzisiaj jest 30.09.2020.
Jesteś w:    Start
Finał Dyktanda Walentynkowego Drukuj
       27 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się finał Dyktanda Walentynkowego, do którego eliminacje odbyły się w Dzień Zakochanych. Do ostatecznych rozgrywek dostało się siedmiu uczniów, najlepiej znających zasady polskiej pisowni. Finalistami zostali: Małgorzata Czajkowska ( ITBp), Weronika Czapiga (ITCp), Julia Garncarz (ITCp), Michał Kalita (ITA), Izabela Sroczyńska (ITB), Kardyś Katarzyna (ITB), Sebastian Dereń (IIITA). Finał dyktanda składał się z siedmiu konkurencji.

Czytaj całość
 
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH Drukuj

       2 lutego 2020 roku czworo uczniów z klasy 4 Tb brało udział w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Sabina Taraszka, Jakub Gola, Szymon Łachut i Marcin Doroż po zakwalifikowaniu się na zawody okręgowe olimpiady brali udział w pisemnym etapie konkursu w Krakowie. Konkurencja na przedmiocie geografia z geologią była bardzo duża, liczba uczestników przekroczyła 300 osób, a i zadania były dalece wykraczające poza zakres materiału nauczania przedmiotu w szkole. Uczniowie ZSB spisali się bardzo dobrze. Niektórym z nich uczelnia się spodobała, możliwe że wkrótce będą jej studentami.

 
Może wybiorę architekturę na Politechnice Rzeszowskiej? Drukuj

       28 lutego 2020 roku klasa 2 Tc uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Rzeszowskiej na Wydziale Architektury. Nasze spotkanie rozpoczęło się wykładem na temat Historii architektury wygłoszonym przez dr inż. Annę Sikorę prof. PRz. Pani doktor poprowadziła nas przez epoki prezentując i charakteryzując style w architekturze i zmieniające się podejście architektury do m.in. celu użytkowego tej dziedziny nauki. Następnie dr inż. arch. Joanna Dudek zaprezentowała młodzieży ofertę edukacyjną uczelni na kierunku Architektura.


Czytaj całość
 
UWAGA KONKURS WIEDZY O ARCHITEKTURZE!!! Drukuj

       Ogłaszamy konkurs wiedzy o architekturze. Konkurs jest skierowany głównie dla uczniów z klas Technikum Budowlanego z innowacją "Elementy projektowania architektonicznego", ale zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych architekturą. Konkurs odbędzie się na początku kwietnia, dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycielek: Anny Matras-Moryl oraz Klaudii Rusin. W ramach przygotowania do konkursu obowiązują wymienione zagadnienia, do których polecamy następujące strony internetowe:
- Elementy i detale architektoniczne – www.lubinokolice.nazwa.pl/pages/slownik.html
- Style architektoniczne - http://docplayer.pl/6461778-Mini-przewodnik-po-stylach-architektonicznych.html
- Style architektury współczesnej – www.internityhome.pl/…/style-architektury-wspolczesnej-prze…
- Słynne obiekty z Polski i całego świata.

Zachęcamy do udziału w konkursie

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 930