Dzisiaj jest 25.08.2019.
Jesteś w:    Start
Zawiadomienie o strajku Drukuj
      Dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu informuje, że z powodu ogłoszonego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajku od dnia 8 kwietnia wszystkie zajęcia dydaktyczne zostaną odwołane.
W związku z powyższym prosimy, w miarę państwa możliwości, o pozostawienie dzieci w domu.
W szczególnych przypadkach uczniowie, którzy zgłoszą się do szkoły zostaną objęci opieką.

Informacje o ewentualnym odwołaniu strajku i przywróceniu zajęć dydaktycznych przekazane zostaną Państwu przez dziennik elektroniczny i na stronie internetowej szkoły.
 
Uczniowie poznają historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego "kuriera z Warszawy" Drukuj
      29 marca 2019 roku młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu obejrzała w kinie „Galaktyka” najnowszy film Władysława  Pasikowskiego „Kurier”, który opowiada o burzliwych i pełnych napięcia wydarzeniach z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego z czasów II wojny światowej, kiedy pełnił funkcję kuriera AK. Chociaż Jan Nowak-Jeziorański jest centralną postacią nowego filmu Pasikowskiego, „Kurier” film nie jest typową biograficzną produkcją.

Czytaj całość
 
Muzealna lekcja historii o diasporze żydowskiej Drukuj
      28 marca 2019 roku uczniowie z klasy I TB i I TC Technikum Nr 2 z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  wzięli udział w lekcji historii Żydzi mieleccy i likwidacja getta w 1942 r. Młodzież wysłuchała niezwykle interesującego wykładu uzupełnionego unikalnymi zdjęciami. Uczniowie zapoznali się ze społecznością żydowską zamieszkującą miasto, poznali ich tradycje i obyczaje, na fotografiach obejrzeli Mielec, którego ogromną grupę mieszkańców stanowili Żydzi.

Czytaj całość
 
Daria Mucha laureatką eliminacji 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Drukuj
      26 marca 2019 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyły się eliminacje do 64 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, nie mogło zabraknąć także przedstawicielki Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: recytacja poezji i prozy oraz prezentowanie utworu poezji śpiewanej i recytacji wiersza. Daria Mucha uczennica ZSB zaśpiewała utwór i zarecytowała. Do kolejnego etapu jury wybrało 6 osób, wśród nich do kolejnego etapu wybrano  uczennicę mieleckiej „budowlanki”, która będzie reprezentować szkołę w  Sędziszowie Małopolskim. Opiekunką uczennicy była nauczycielka Jadwiga Stala – Dudek.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 822