Dzisiaj jest 20.01.2020.
Jesteś w:    Start
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zespole Szkół Budowlanych. Drukuj
      8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu cała społeczność szkoły włączyła się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W auli ZST zgromadziła się cała społeczność szkoły. Pan dyrektor Stanisław Starzyk wygłosił uroczyste przemówienie, w czasie którego przedstawił rys historyczny dążenia Polaków do odzyskania niepodległości. Następnie cała społeczność szkoły odśpiewała hymn narodowy. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny.

Czytaj całość
 
Kolejne sukcesy w powiatowym konkursie recytatorskim Drukuj
      7 listopada 2019 roku odbyła się w Mielcu IX edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny”. Konkurs ten, organizowany tradycyjnie,  przez PTG „Sokół 1893” i Miejską Bibliotekę Publiczną pod patronatem Starostwa Powiatowego w Mielcu, odbywa się w dwóch kategoriach – recytacja i śpiew. Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu reprezentowało trzech uczniów: Daria Mucha, Justyna Dudek i Dominik Bigos. Poziom zmagań konkursowych był bardzo wysoki. Na scenie zaprezentowali się utalentowani uczniowie ze wszystkich szkół średnich powiatu mieleckiego. Dwóch uczniów ZSB zdobyło wyróżnienia: Daria Mucha (opiekun: Jadwiga Stala –Dudek) w kategorii śpiew i Dominik Bigos (opiekun: Grażyna Paduch) w recytacji. Nagrody uczniom wręczył wicestarosta powiatu mieleckiego pan Andrzej Bryła. Utalentowanym uczniom pogratulował sukcesu dyrektor ZSB pan Stanisław Starzyk.


 
Szkolenie - firma Blue Dolphin Tapes Drukuj
       W dniu 6 listopada 2019r. w Zespole Szkół Budowlanych, zostało przeprowadzone szkolenie połączone z pokazem o tematyce: „Taśmy i akcesoria malarskie”. Prowadzącym spotkanie był pan Marcin Matałowski przedstawiciel firmy Blue Dolphin Tapes, producenta taśm i akcesoriów malarskich.Szkolenie było skierowane do uczniów klas o profilu budowlanym.  Uczestniczyli w nim uczniowie kl. II TA, II TB, III TA.
Szkoleniowiec omówił szeroką gamę profesjonalnych taśm i narzędzi malarskich, ich zastosowanie oraz tajniki produkcji i wykorzystania podczas robót budowlanych.
Dziękujemy za profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie szkolenia.           
                        Dariusz Kopera

 
Ekologia w ZSB Drukuj
     Program Erasmus + realizowany  w naszej szkole obejmuje wiele działań z różnych dziedzin miedzy innymi  z ekologii i ochrony środowiska. Uczniowie -  uczestnicy projektu  zajęli się problemem śmieci  i zaangażowali się akcje „ZERO WASTE”. W czasie eventu ekologicznego nie tylko propagowali idee redukcji  i wtórnego zagospodarowania odpadów ale sami przedstawili produkty, które mają swoje drugie życie. Wykonali oni torby na zakupy z niepotrzebnej odzieży - koszulek, zasłon. Efektowne i spersonalizowane, a przede wszystkim własnoręcznie  wykonane torby będą służy w codziennym życiu  i  przyczynią się do zmniejszenia produkcji odpadów. Erasmusowicze  zachęcali uczniów do używania w czasie codziennych zakupów toreb  wielorazowych. Z pośród uczestników przeprowadzonej ankiety ekologicznej rozlosowano torby  wielorazowe.Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 884