Dzisiaj jest 29.05.2022.
Jesteś w:    Start
Krwiodawstwo w ZSB Drukuj
      W Zespole Szkół Budowlanych od lat działa klub HDK. Należą do niego uczniowie, którzy regularnie oddają krew. Corocznie jest to kilkadziesiąt litrów, ofiarowanej potrzebującym ludziom, krwi. Na przestrzeni lat liczba uczniów pragnących podzielić się tą płynną tkanką znacznie wzrosła. Każdego roku w szkole organizowane są spotkania z przedstawicielem Regionalnego Punktu Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Mielcu. Takie spotkanie miało miejsce również w tym roku.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE W SPRAWIE OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH Drukuj
         Jak w latach poprzednich i w tym roku nie mogło zabraknąć zmagań najzdolniejszych w dziedzinie budownictwa uczniów naszej szkoły. Eliminacje szkolne OWiUB są pierwszym etapem tego konkursu i odbędą się w naszej szkole na początku grudnia. W związku z epidemią nie znana jest jeszcze forma eliminacji, tzn. zdalna czy stacjonarna.
Zapraszamy uczniów klas III i IV Technikum Budowlanego, którzy są zainteresowani udziałem w olimpiadzie i chcieli by sprawdzić swoją wiedzę z przedmiotów zawodowych budowlanych do zgłaszania się do nauczycieli: Elżbiety Światowiec, Anny Matras-Moryl i Marii Pietras. Mamy nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje planów związanych z olimpiadą i wszystkie jej etapy będą mogły się odbyć.
    Z budowlanym pozdrowieniem
Komisja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych  
 
Wykład z okazji 100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej Drukuj
      18 listopada 2020 roku dla uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Budowlanych odbył się wykład  online dyrektora Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu pana Jerzego Skrzypczaka. Prelekcja została wygłoszona z okazji  100-ej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Pan Skrzypczak przedstawił rys historyczny bitwy 1919-1920, a następnie przybliżył młodzieży przede wszystkim sylwetki mielczan, którzy wzięli udział w wojnie polsko – bolszewickiej. 

Czytaj całość
 
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych 2020 Drukuj
     Odkryj swój talent to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych przeznaczonego dla Nauczycieli i uczniów. W programie panele dyskusyjne i wykłady dotyczące kształcenia zawodowego a wśród nich debata na temat zawodów przyszłości, dwujęzyczności w szkołach zawodowych, współpracy pracodawców ze szkołami. Zapraszamy na to internetowe wydarzenie (wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych po wcześniejszej rejestracji internetowej).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 40 z 982