Dzisiaj jest 10.12.2019.
Jesteś w:    Start
Wyprawa naukowa śladami artystów Młodej Polski Drukuj

      25 września 2019 roku uczniowie z klasy III TA i III TC z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu wyjechali do Krakowa, gdzie przemierzyli z przewodnikiem szlak artystów Młodej Polski. Czasy modernizmu to jedna z najważniejszych epok, które nadały kształt dzisiejszemu Krakowowi. Pod koniec XIX wieku miasto stało się centrum polskości i nowoczesną metropolią. 

Czytaj całość
 
Lekcja geografii w elektrowni Połaniec Drukuj
      25 września 2019 roku uczniowie klasy IV Tb zwiedzali elektrownię w Połańcu. Po krótkim zapoznaniu się z zasadami poruszania się po zakładzie oraz wyposażeniu nas w kaski i słuchawki wyruszyliśmy oglądać trzecią co do wielkości elektrownię w Polsce. Przewodnik, pan Paweł Antończyk objaśniał naszym uczniom zasady działania poszczególnych wydziałów elektrowni tłumacząc proces uzyskiwania energii elektrycznej z węgla kamiennego oraz biomasy.
Czytaj całość
 
PROTEST KLIMATYCZNY- nasze działanie ma moc! Drukuj
      W piątek  20 września w całej Polsce odbywał się Protest Klimatyczny. Tysiące uczniów okazywało swoją troskę o klimat i środowisko, a odbywało się to  w najróżniejszych formach. Niektórzy ubierali się na zielono, inni zaś protestowali głośno na ulicach.
     Nasza szkoła postawiła na coś oryginalnego i nietypowego. Trójka uczniów z klasy 2Tc wraz z wychowawczynią stworzyli nietuzinkową ankietę w której każdy uczeń mógł zastanowić się, (poprzez naklejenie odpowiedniej minki na specjalnie przygotowanym słupie) nad własnym wkładem w codziennej trosce o klimat.
 
     
Czytaj całość
 
Projekt "Shalom Mielec" Drukuj
      14.09.2019 r. odbył się spacer ulicami Mielca, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu pod opieką pani E. Światowiec i pani J. Balcerzak. W trzeciej edycji projektu „Shalom Mielec” przewodnikiem po pozostałościach przedwojennego żydowskiego Mielca był Stanisław Wanatowicz.
     Młodzież rozpoczęła spacer na Rynku Starego Miasta, później poznawała poszczególne obiekty żydowskiej zabudowy, odwiedziła plac po synagodze i cmentarz. Na koniec wysłuchała opowieści historycznej w Muzeum Jadernówka.
       Projekt „Shalom Mielec” to żywe spotkanie z kulturą i historią Żydów. Stowarzyszenie Kulturalne JARTE poprzez spacery edukacyjne, muzyką, taniec i film chcą przybliżyć mieszkańcom regionu historię dawnej społeczności żydowskiej Mielca, a także pokazać współczesne aspekty tej kultury.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 871