Dzisiaj jest 24.02.2019.
Jesteś w:    Start
Uczniowie III Tc w otoczeniu dzieł malarstwa polskiego Drukuj
       W dniu 29.10.2018 r. młodzież z klasy trzeciej Technikum Budowlanego z innowacją pedagogiczną „Elementy projektowania architektonicznego” miała okazję zobaczyć dzieła mistrzów malarstwa polskiego w oryginałach. W Domu Kultury SCK w Mielcu odbyła się niecodzienna wystawa dzieł wielkich artystów okresu Młodej Polski.

Czytaj całość
 
Angielski na codzień za darmo Drukuj
„Angielski na co dzień” za darmo. 3-miesięczny dostęp do platformy do nauki języka angielskiego ELLA.

Rejestracja w serwisie: https://ellalanguage.com/pl
Darmowy kod dostępu: eng83662


 
Tikkurila Polska S.A w Dębicy Drukuj
W dniu 22 października 2018r. uczniowie klasy IIIa TB wraz z wychowawczynią Elżbietą Światowiec i z nauczycielką Marią Pietras zwiedzali nowoczesną firmę Tikkurila Polska S.A w Dębicy. Dla uczniów i opiekunów zostało przeprowadzone przez przedstawicieli Firmy Tikkurila szkolenie teoretyczno-praktyczne. W części teoretycznej wszyscy wysłuchali wykładu na temat historii zakładu oraz zapoznali się z podstawowymi informacjami dotyczącymi farby i procesów związanych z jej produkcją i adekwatnym zastosowaniem. Mogli zapoznać się z prawidłowym doborem barw w zależności od gry światła oraz poznali działanie psychologii koloru. Dodatkowo zapoznali się z szeroką gammą produktów marki Tikkurila. Część teoretyczną przeprowadziła pani Agnieszka Gawle – przedstawiciel firmy Tikkurila.

Czytaj całość
 
Uczennica ZSB laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Barwy mojej Ojczyzny" Drukuj
       19 października 2018 roku w Samorządowym Centrum Kultury Powiatowy Konkurs "Barwy Mojej Ojczyzny", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół 1893" przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego.  Koordynator  konkursu Emilia Żola podkreśliła szczególną rangę tegorocznej VIII już edycji, ze względu na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i obchodzony również w tym roku jubileusz 125. rocznicy istnienia mieleckiego Sokoła.
W konkursie recytatorskim i śpiewie wzięło udział 32 uczniów szkół powiatu mieleckiego. Wśród artystów nie mogło zabraknąć uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Uczennica klasy II TC Daria Mucha zajęła III miejsce w kategorii recytacja. Nagrodę i podziękowanie otrzymała również opiekunka recytatorski nauczycielka języka polskiego Jadwiga Stala –Dudek, za osiem lat przygotowania młodzieży do konkursu, którzy byli laureatami. Jednym z celów konkursu jest pogłębienie miłości do ojczyzny, uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej, wzmocnienie tożsamości z własnym krajem. Z  okazji jubileuszu  prezes PTG "Sokół 1893" w Mielcu Zbigniew Bochenek wręczył pamiątkowe medale i podziękowanie za wspieranie i pomoc w organizacji konkursu. Medale otrzymali: Zbigniew Tymuła - starosta powiatu mieleckiego, Joanna Kruszyńska - dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu i Jolanta Strycharz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 762