Dzisiaj jest 27.02.2021.
Jesteś w:    Start
Zaproszenie na akademię Drukuj
       Zaproszenie na akademię online z okazji Narodowego Święta Niepodległości

     Pan dyrektor Stanisław Starzyk  zaprasza nauczycieli i młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu do obejrzenia montażu słowno – muzycznego z okazji 102 – setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodleglości. Motywem przewodnim akademii są słowa: wolność – niepodległość – ojczyzna. Młodzież mimo niezwykle trudnych warunków i szalejącej pandemii covid – 19, włożyła dużo pracy, energii i zaangażowania w przygotowanie uroczystych obchodów niepodległościowych.

Czytaj całość
 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSB Drukuj
      11 listopada to znamienna data w życiu każdego Polaka, Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w całym kraju organizowane są  uroczystości  upamiętniające rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Niestety w tym roku,  ze względu na pandemię covid – 19, nie można wspólnie świętować. Mimo trudnych czasów,  uczniowie ZSB postanowili w wyjątkowy sposób uczcić  Narodowe Święto Niepodległości, swoją postawą udowadniając, iż zawsze należy pamiętać o tak ważnym wydarzeniu, niezależnie od panujących warunków. Młodzież wykonała zdjęcia, plakaty , recytowała wiersze i śpiewała pieśni patriotyczne, wszystko dokumentując. Okazało się, że uczniowie ZSB są niezwykle kreatywni, czego dowodem są nadesłane prace.


Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Recytatorski Drukuj
     Uczennica ZSB laureatką Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Barwy mojej Ojczyzny”. 29 października 2020 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się jubileuszowa X edycja Powiatowego Konkursu "Barwy Mojej Ojczyzny", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół 1893" przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego. 

Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny, filmowy, plastyczny "Moje Święto Niepodległości" Drukuj
      Konkurs jest organizowany z okazji obchodów Narodowego Święta  Nieodległości. Na historię naszego kraju bardzo często składają się działania ludzi, którzy dzięki swoim pasjom, wysiłkom, marzeniom, zmieniają Polskę. Każdy z nas czuję się Polakiem. Udowodnijcie, że pamiętacie o Ojczyźnie i potraficie uczcić to piękne narodowe święto.   Na zdjęciach, czy filmikach prześlijcie np. miejsce pamięci, bądź też swoje zdjęcia z flagą, albo tez upamiętnijcie wydarzenie, które kojarzy Wam się z Niepodległością. Czekamy na Wasze dzieła do 5 listopada. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma oceny z języka polskiego i historii, natomiast trzy pierwsze miejsca zostaną uhonorowane nagrodami rzeczowymi. Pytania prosimy kierować do pani Bogumiły Starzyk i Jadwigi Stali – Dudek. 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 981