Dzisiaj jest 13.10.2019.
Jesteś w:    Start
3-6 IV, Żelechowie- XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       Trójka uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w raz z opiekunem z panem Krzysztofem Radłowskim 3 kwietnia, w środę wyjechali na kilkudniowe zmagania w XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie ogólnopolskim do Żelechowa. Spotkały się tam 25 najlepszych szkół technicznych o profilu geodezyjnym z Polski, które przeszły etap szkolny i dostały się do kolejnego. Mielecka budowlanka była reprezentowana przez Marzenę Dul, Damiana Kulpę i Marcina Doroż. Uczniowie podjęli ciężką i zawziętą rywalizację. Ich wiedza była dogłębnie sprawdzona przez zadania testowe, ale i również tekstowe, gdzie każdy rywalizował między sobą. Natomiast umiejętności i wiedza praktyczna pozwoliła złączyć siły i walczyć w drużynie. Mimo olbrzymiego zakresu materiału, bardzo trudnych zadań i dużej konkurencji, mieleckiej szkole, udało się przekroczyć, do tej pory nieprzekraczalnej granicy między etapem ogólnopolskim, a etapem centralnym. Uczennica Marzena Dul pierwszy raz w historii szkoły znalazła się w nielicznym gronie dwudziestu najlepszych młodych geodetów w Polsce. I podjęła rywalizację kolejnego dnia w etapie centralnym, kiedy inni już odpoczywali.

Czytaj całość
 
Święto Konstytucji 3 maja Drukuj
       Reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z dyrektorem Stanisławem Starzykiem uczestniczyła w miejskich obchodach Święta 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w mieleckiej Bazylice skąd wyruszył pochód pod Pomnik Wolności. Obchody pod pomnikiem rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Państwowego i części artystycznej uczniów Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Następnie delegacje złożyły kwiaty oraz odbyły się parady sztandarów. Uroczystość uświetniła Mielecka Orkiestra Dęta, chór „Melodia” oraz Harcerze.

 
Podróżnicy "Pierwsza Klasa" Drukuj
       W dniach 29- 30 kwietnia 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka klas pierwszych Technikum Budowlanego do Kotliny Kłodzkiej i Wrocławia. Pierwszego dnia eskapady uczniowie mieli okazję zwiedzić podziemne wyrobiska Kopalni Złota w Złotym Stoku, poznać historię tego miejsca i odbyć rejs zalanymi korytarzami kopalni. Pierwszoklasiści zwiedzali również twierdzę w Kłodzku i zaznajomili się z historią Kłodzka podczas spaceru podziemnymi tunelami miasta.

Czytaj całość
 
Lekcje przedmiotów zawodowych na budowie Drukuj
      Nauka przedmiotów budowlanych to nie tylko klasa, zeszyt i książka, ale zdobywanie wiedzy i umiejętności w rzeczywistych warunkach budowy. Uczniowie klas trzecich technikum budowlanego zajęcia pracowni organizacji budowy odbyli na budowie przedszkola przy ul. Warneńczyka na Smoczce. Budowa przedszkola w nowoczesnej technologii pasywnej jest doskonałym przykładem zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań architektonicznych. Zajęcia terenowe przy współpracy pracowników firmy „Arkada” zorganizowała Elżbieta Światowiec.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 45 z 841