Dzisiaj jest 19.08.2018.
Jesteś w:    Start
Pożegnanie świętej pamięci Stanisława Sienickiego Drukuj

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”   
ks. Jan Twardowski


         7 kwietnia 2018 roku zmarł Pan mgr inż. Stanisław Sienicki wieloletni nauczyciel teoretycznych i praktycznych przedmiotów zawodowych , kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu. Od dziesięciu lat Pan Sienicki był na zasłużonej emeryturze, jednak cały czas interesował się życiem szkoły, był niezwykle oddany pracy, którą traktował jako swoje powołanie. Pan Stanisław był bardzo ceniony, lubiany przez dyrekcję i grono pedagogiczne. Miał ciepłe i pełne szacunku podejście do uczniów, wykształcił wiele pokoleń wspaniałych ludzi, którzy dzięki jego wiedzy i staraniom zostali znakomitymi specjalistami w branży budowlanej. Ksiądz Jan Twardowski napisał piękny wiersz ,,Śpieszmy się kochać  ludzi, tak szybko odchodzą…” Jakże prawdziwe są te słowa, jakże  aktualne i jakże przerażające w swojej prostocie. Przecież nikt  z nas nie przypuszczał, że tak szybko i niespodziewanie Pan Stanisław od nas odejdzie. Zawsze w naszej pamięci pozostanie obraz znakomitego profesora i wspaniałego człowieka z niezwykłym poczuciem humoru.
Panie Stasiu!
Zapewniamy Cię o naszej wdzięcznej pamięci i modlitwie. Nie mówimy żegnaj, lecz  d o  z o b a c z e n i a. Pozostawiasz ciepły i trwały ślad w naszych sercach.

Dyrekcja i grono pedagogiczne,
pracownicy administracji i obsługi,
uczniowie i Rada Rodziców

 
Z głębokim żalem zawiadamiamy ... Drukuj
 
Szkolenie z zakresu systemów suchej zabudowy Drukuj
      4 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyło się 2 godzinne szkolenie z zakresu systemów suchej zabudowy - ,, ściany i sufity podwieszane z płyt gipsowo - kartonowych’’  przeprowadzone przez specjalistę z firmy Knauf. Przedstawiciel zaprezentował możliwości wykonywania ścian i sufitów podwieszanych w budownictwie. Dodatkowo przedstawił nowoczesne rozwiązania i zapoznał uczniów z adekwatnym zastosowaniem rodzajów płyt. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dzięki zapoznaniu się z nowinkami technicznymi, przyszli fachowcy branży budowlanej unikną powielania popularnych rozwiązań, a zastosują nowe, pasujące do współczesnych wnętrz obiektów budowlanych. W zajęciach uczestniczyła młodzież z klasy zasadniczej szkoły zawodowej: IIb ZSZ. Organizatorką lekcji była mgr inż. Maria Pietras nauczyciel przedmiotów zawodowych.

 
Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
       21 marca 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu uczniowie świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Oczywiście tradycyjne „wagarowanie” już nie jest  modne wśród młodzieży. Uczniowie z ZSB witali wiosnę w murach szkoły. W tym dniu wszyscy wyglądali barwnie i kolorowo w różnego typu przebraniach. Na korytarzu szkolnym jak również w salach można było spotkać wiele nietypowych postaci. Młodzież mieleckiej „budowlanki” wykazała się ogromną kreatywnością w przygotowywaniu strojów.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 700