Dzisiaj jest 19.01.2018.

Imieniny

19 Stycznia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.
Jesteś w:    Start
Warsztaty naukowe w Visnjan w Chorwacji Drukuj
        Przez cały tydzień nasi uczniowie biorą udział w warsztatach naukowych w Visnjan w Chorwacji. Wspólnie z uczniami z Chorwacji,  Słowenii,  Włoch,  Wielkiej Brytanii i Holandii przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia.  Badają wpływ promieniowania UV na różnego rodzaju bakterie. Poznają budowę i działanie różnych przyrządów optycznych jak teleskop czy mikroskop. Budują magnetometry,  tworząc układy elektryczne na podstawie schematów. Sprawdzają laboratoryjnie działanie filtrów o różnych faktorach w roznych kremach do opalania. Pełni entuzjazmu angażują się we wszystkie prace doskonaląc język angielski.

 
Uczniowie ZSB w Chorwacji Drukuj
        W poniedziałek 18.09.2017 ramach projektu Erasmus+ uczniowie ZSB udali się do Chorwacji, gdzie w mieście Porec przedstawili wykonane w Polsce 2 magnetometry. Prezentacja spodobała się uczniom i nauczycielom z Chorwacji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Holandii oraz nauczycielom z Malty, Finlandii.

 
Architekci poznają dawną architekturę miejską miasta Mielec Drukuj
      20 września 2017 roku uczniowie z pierwszej klasy technikum architektonicznego z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu uczestniczyli w lekcji muzealnej Dawna architektura miejska w obiektywie Jadernych. Prelekcje wygłosił pan Janusz Halisz – kustosz muzeum.  Wykład został uzupełniony prezentacją multimedialną. Młodzież, która swoją przyszłość planuje związać z architekturą, z ogromnym zainteresowaniem słuchała wykładu. Poznawała style architektoniczne budynków, które można obejrzeć w Mielcu. W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się o najstarszych budowlach znajdujących się na rynku starego miasta, poznali lata w jakich powstały. Mogli też zobaczyć jak zmieniał się wygląd Mielca na przestrzeni lat. Niezwykle ciekawa lekcja to pierwsza z cyklu lekcji muzealnych dotyczących architektury. Młodziez będzie uczestniczyć w wielu tego typu zajęciach.

 
Narodowe czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego Drukuj
      Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. inauguracja akcji odbyła się 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Łącznie w Polsce i w 26 krajach, w ponad 2 tys. miast i miejscowości odbyła się wówczas akcja Narodowego Czytania. W Pałacyku Oborskich w Mielcu II Liceum Ogólnokształcące zorganizowało czytanie tekstu Stanisława Wyspiańskiego. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Mieleckiego pan Zbigniew Tymuła.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 617