Dzisiaj jest 18.11.2017.
Jesteś w:    Start
Basco Drukuj
Wizyta Techników Sanitarnych w hurtowni instalacyjnej Basco.


Czytaj całość
 
Uczeń Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu laureatem konkursu BHP w Warszawie Drukuj
      31 maja 2017 r. w Warszawie odbył się Finał XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych pn. „Bezpiecznie od startu”, zorganizowany przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Państwową Inspekcję Pracy.
Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Turniej adresowany był do uczniów rzemiosła, czyli młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w zakładach rzemieślniczych oraz uczniów odbywających praktykę u rzemieślników.

Czytaj całość
 
Ćwiczenia geodezyjne w terenie Drukuj
      Tym razem na zajęciach z ćwiczeń terenowych wyszliśmy na podwórko szkolne, gdzie tyczyliśmy osie fundamentu pod nowoprojektowany budynek. W czasie tych lekcji  zastosowaliśmy naszą wiedzę teoretyczną w praktyce. Instalowaliśmy ławy ciesielskie na kołkach, na których wbijaliśmy gwoździe, oznaczając osie fundamentu –powiedział jeden z uczniów. Te geodezyjne czynności wykonywali chłopcy i dziewczęta, którzy w czasie ćwiczeń terenowych stanowią jeden zgrany zespół. Dla przyszłych geodetów nawet zmienna pogoda nie stanowi żadnego problemu, ponieważ kolejne zadania wykonują z prawdziwą przyjemnością.

Czytaj całość
 
Uczniowie ZSB na rajdzie rowerowym Drukuj
      31 maja 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się II Rajd Rowerowy im. bł. ks. Romana Sitki – „Szlakiem pielęgnowania lasu”, pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły.  Wzięło w nim udział wielu uczniów i nauczycieli z wszystkich szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjlanych z Mielca i  powiatu mieleckiego. Nie mogło także zabraknąć młodzieży z Zespołu Szkół Budowlanych. Grupa liczyła aż 17 osób, a ich opiekunami byli: dyrektor ZSB Stanisław Starzyk, a także nauczyciele: Jadwiga Stala – Dudek i Krzysztof Midura. Rajd był niezwykle udanym przedsięwzięciem. Trasa liczyła 35 km. Miejscem docelowym był Rezerwat Bagna Przecławskie, gdzie uczestnicy mieli okazję wysłychać prelekcji na temat rożnych gatunków roślin występujących w rezerwacie. Na zakończenie odbyło się spotkanie integracyjne przy kiełbaskach z grilla.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 605