Dzisiaj jest 24.02.2019.
Jesteś w:    Start
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Budowlanych patriotycznie Drukuj
       W dniach 12-14 października 2018 roku nauczyciele z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu  z okazji Dnia Edukacji Narodowej wyjechali do Warszawy. W czasie pobytu w stolicy uczestnicy zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, następnie udali się do Teatru ROMA na musical „Piloci”. Nie zabrakło także wieczornego zwiedzania warszawskiej starówki z przewodnikiem.

Czytaj całość
 
Integracja klas pierwszych z Zespołu Szkół Budowlanych w teatrze Drukuj
      10 października 2018 roku klasy pierwsze technikum był na spektaklu „Poskromienie złośnicy” w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Spektakl zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonej młodzieży. Sztuka jest adaptacją dzieła Williama Szekspira w reżyserii Anny Gryszkówny. Komedia porusza problem walki płci i stawia pytania o pozycję kobiet w społeczeństwie. Tytułowa złośnica to wyzwolona kobieta, która trudno poskromić. Kostiumy i scenografia zostały uwspółcześnione. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała spektakl . Organizatorką wyjazdu była polonistka Jadwiga Stala –Dudek , natomiast opiekę nad uczniami sprawowali: Krzysztof Radłowski, Magdalena Tomecka i Grażyna Paduch.

 
Quiz Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj
      26-go września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. Wydarzenia organizowane 26 września mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. W Zespole Szkół Budowlanych odbył się z tej okazji quiz przeznaczony dla uczniów klas Technikum Budowlanego. Każdą klasę reprezentowało dwóch przedstawicieli, którzy wspólnie rozwiązywali zadania konkursowe. Pytania z dziedziny kultury, polityki, historii dotyczyły krajów europejskich. Była to doskonała okazja do świetnej zabawy oraz sprawdzenia swojej wiedzy na temat Europy .
Zwycięzcami okazali się Patryk Golec i Justyna Dudek, którzy wywalczyli tym samym dla swojej klasy III Tc zwolnienie z pytania na jednej lekcji języka obcego lub j. polskiego. Gratulujemy. Quiz zorganizowała nauczycielka j. angielskiego Magdalena Tomecka.

 
Charytatywny Bieg Niepodległościowy Małego Księcia w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
        8 października 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbył się I Niepodległościowy Charytatywny Bieg Małego Księcia na 1918 metrów, z którego całkowity dochód został przeznaczony na podopiecznych Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Zawody odbyły się na płycie mieleckiego stadionu. W biegu wzięło udział 27 uczestników. Natomiast na trybunach zasiedli kibice z poszczególnych klas ZSB.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 762