Dzisiaj jest 20.01.2020.
Jesteś w:    Start
"Światełko Pamięci dla Łyczakowa" Drukuj
       Do tegorocznej akcji ,,Światełko dla Łyczakowa’’ przystąpił Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu  w ramach, której zostały zebrane środki pieniężne wśród  uczniów i nauczycieli ,,mieleckiej budowlanki’’ na zakup biało-czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłoną na lwowskich nekropoliach, polskich grobach, wsiach na Ukrainie, m.in. w Strzelczyskach, Mościskach, czy Pnikucie, a także na mogiłach żołnierzy AK i ofiar represji stalinowskich. Groby Polaków można odnaleźć niemal na każdym białoruskim cmentarzu. To wsparcie dla mieszkających tam Polaków i wyraz pamięci o polskiej historii Lwowa.
        Akcja została przeprowadzona za wsparciem naszych uczniów: Paulina Jasion, Ewelina Gera z IIc TB, Wiktoria Maziarz, Dominika Moryl i Andzelika Warzocha z klasy IIa TB pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych Marii Pietras przy współpracy z koordynatorami wsparcia „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” SOKiR Wadowice Górne.
 
 
Dzień Edukacji Narodowej Drukuj
Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi
wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy
umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności
zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania,
próbowania, działania!
(B. Conklin)

W podziękowaniu za trud wniesiony w naszą edukację uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych składają najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Słowo miłość – za Ich troski,
Słowo wdzięczność – za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
Wyśpiewany z serc jak z nut.
Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi
mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne
budowanie naszych wnętrz. 
 
 
Tarnów oczami przyszłych architektów Drukuj
     4 października 2019 roku uczniowie z klasy IT C i IT Cp poznawali style architektoniczne zabytków Tarnowa. Pierwszym punktem wycieczki był godzinny wykład na temat sztuki barokowej. Po czym młodzież wyruszyła na wycieczkę po mieście, gdzie oglądała architekturę sakralną i świecką grodu.
Czytaj całość
 
Integracja teatralna pierwszych klas technikum z Zespołu Szkół Budowlanych Drukuj
Tradycją Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu stał się od wielu lat wyjazd integracyjny dla uczniów klas pierwszych technikum do teatru na  wybrany spektakl. 4 października 2019 roku młodzież  obejrzała sztukę „Śluby panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata na podstawie komedii Aleksandra Fredry w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 884