Dzisiaj jest 24.04.2019.
Jesteś w:    Start
Jasełka w Zespole Szkół Budowlanych Drukuj
      21 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu uczniowie z klasy IV TB  pod kierunkiem nauczycielek Agaty Robak i Moniki Sosińskiej przygotowali Bożonarodzeniowe Jasełka. Świąteczny spektakl obejrzała młodzież z ZSB jak również nauczyciele zgromadzeni na „opłatku szkolnym”. To była niezwykła duchowa uczta dla widzów. Młodzież zachwyciła znakomitą grą aktorską i kostiumami. Jasełka poruszały problematykę dobra i zła w Świecie Przedstawiły narodzenie Jezusa w ubogiej stajence i radość ludzi z przyjścia na świat Zbawiciela. Należy podkreślić, iż było wiele scen humorystycznych, kompromitujących Lucyfera i jego świtę. Fenomenalnie swoje role odegrali: Wojciech Kużdżał, Damian Kulpa, Arkadiusz Krużel, Mateusz Smykla, Agata Wilk, Dominika Turczyn, Mateusz Stachula, Ernest Ryba, Weronika Marzec, Krystian Warias, Karolina Wałega, Alicja Godek, Bartłomiej Kusek i Rafał Zawisza. Aktorzy i panie opiekunki otrzymali gromkie brawa od widzów. Przedstawienie wprowadziło w klimat Świąt Bożego Narodzenia i na długo pozostanie w pamięci.

 
Świąteczna akcja charytatywna na leczenie Kacperka Drukuj
       W grudniu br. uczniowie z klasy II TC z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu przeprowadzili zbiórkę wśród nauczycieli oraz młodzieży ZSB i ZST na leczenie Kacperka Banasiaka, który jest synkiem absolwentów mieleckiej budowlanki. Wszyscy darczyńcy okazali serce, gdyż do puszki wpłynęło ponad 800 złotych. Kwota została wpłacona na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". Cała społeczność ZSB na czele z dyrektorem Stanisławem Starzykiem  życzy Kacperkowi jak najszybszego powrotu do zdrowia, a rodzicom wytrwałości. Absolwenci Sylwia i Marcin to byli wspaniali uczniowie, których bardzo miło wspominają wszyscy nauczyciele. Mieszkańcy Mielca mogą wpłacać pieniądze i uczestniczyć w licznych akcjach, których celem jest pomoc Kacperkowi. Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem:
34088 Banasiak Kacper darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


 
Integracja klasy 1TB Drukuj
Świątecznie i klimatycznie w klasie I TB z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Grudzień to miesiąc przygotowań do Świat Bożego Narodzenia. Młodzież z klasy I TB z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w niecodzienny sposób obchodziła klasowe „mikołajki”. Razem z wychowawcą panem Krzysztofem Radłowskim 5 grudnia br. udała się na lodowisko do Dębicy.
Czytaj całość
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Patryk Golec Drukuj
      W dniu 19 grudnia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów RP dla najzdolniejszych uczniów z województwa podkarpackiego. Z naszej szkoły otrzymał je Patryk Golec uczeń  klasy  III TC (technik Budownictwa z innowacja pedagogiczną „projektowanie architektoniczne” ), który na koniec drugiej klasy uzyskał najwyższą średnią ocen w  naszej Budowlance. W imieniu Premiera RP Mateusza Morawieckiego dyplomy wręczały: Wojewoda Podkarpacki p. Ewa Leniart oraz Podkarpacki Kurator Oświaty p. Małgorzata Rauch. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów z rzeszowskiej Szkoły Muzycznej nr 2 oraz z I LO w Rzeszowie. Patrykowi GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów w nauce!


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 50 z 798