Dzisiaj jest 23.04.2018.
Jesteś w:    Start
Wolontariusze z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu pełni duchowych przeżyć. Drukuj
      13 kwietnia 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu najbardziej zaangażowani w działalność charytatywną odwiedzili Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. To było niezwykłe przeżycie dla wszystkich wolontariuszy. W czasie pobytu w hospicjum młodzież najpierw spotkała się z ojcem Filipem Buczyńskim, franciszkaninem, założycielem placówki, który opowiadał o swoich podopiecznych, doświadczonych przez los nieuleczalną chorobą, potrzebujących całodobowej opieki lekarzy i pielęgniarek. Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia jest jedyną w Polsce południowo - wschodniej tego typu placówką, która opiekuje się także dziećmi w domu. Ojciec Filip nie tylko wspiera podopiecznych, ale także rodziny. Po śmierci dzieci, pomaga im przetrwać najtrudniejsze chwile. Młodzież z ZSB obejrzała film, w którym wypowiadali się rodzice ciężko chorych dzieci, a także tych, którzy je stracili.

Czytaj całość
 
Neapol Drukuj
      Reprezentujący Polskę uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych im Żołnierzy AK w Mielcu  podczas pobytu we Włoszech w ramach programu Erasmus + wraz z nauczycielami Marią Pietras, Agatą Robak, Elżbietą Światowiec i Renatą Ogórek zwiedzali urokliwy Neapol. Podczas przepięknej pogody poznali historię tego miasta oraz architekturę różnych budowli między innymi kościołów.

Czytaj całość
 
Uczniowie ZSB we Włoszech Drukuj
      Na zaproszenie uczniów szkoły Instituto d'Instruzione Superiore de Liguori sześciu uczniów ZSB  pojechało do Sant Agata de Goti we Włoszech w dniach 9-13.04.2018. Razem z gospodarzami i gośćmi z Hiszpanii i Słowenii uczestniczą w lekcjach w tutejszej szkole oraz pracują nad wspólnym projektem w programie Erasmus + "The Bridge". 

Czytaj całość
 
Międzynarodowe szkolenie. Drukuj
      W dniach 9-13.04.2018 nauczyciele ZSB: Alina Dziurgot,  Renata Ogórek, Maria Pietras, Agata Robak i Elżbieta Światowiec uczestniczyli w Instituto d'Instruzione Superiore de Liguori w mieście Sant Agata de Goti we Włoszech w międzynarodowym szkoleniu Cross Curricular Language Learning,  poznając nowe metody nauczania różnych przedmiotów w języku angielskim.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 667