Dzisiaj jest 24.06.2019.
Jesteś w:    Start
X Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego Drukuj
      W dniu 24.05.2019 nauczyciele Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowali w Zespole Szkół Budowlanych 10. Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego. W uroczystości wzięli udział goście: poseł Krystyna Skowrońska, Koordynatora Biura Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Mieleckiego- p. Grzegorza Piechotę, Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Arkadiusz Gałkowski oraz dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie mieleckich szkół średnich.

Laureatom 12. Powiatowego Konkursu dla Klas Drugich w temacie „Hauspflichten- Obowiązki domowe” nagrody wręczyła pani poseł Krystyna Skowrońska, statuetki Powiatu Mieleckiego wręczył p. G. Piechota, a dyrektor ZSB, p. Stanisław Starzyk przekazał nagrody od pozostałych sponsorów. 


Czytaj całość
 
CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool Drukuj
        W dniu  15.05.2019r. w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyło się teoretyczne szkolenie  uczniów  klasy IIIa TB  kształcących się w zawodzie technik budownictwa przeprowadzone przez przedstawiciela handlowego Pana Tomasza Urban z zakresu zastosowania systemów dociepleń CERESIT Ceretherm i Cerethem Wool zorganizowane przez firmę Henkel Polska Sp. z o. o. Przedstawiciel  firmy Henkel  Pan Tomasz Urban w sposób bardzo dokładny omówił zastosowanie tynków, farb gruntujących, zapraw klejących do systemów dociepleń i siatki elewacyjnej, farb elewacyjnych  oraz visage. Doradzał  w jaki sposób postępować przy wykonywaniu dociepleń aby nie popełnić błędów wykonawczych. Zaprezentował nowe produkty Firmy Henkel stosowane w branży budowlanej.

Czytaj całość
 
3-6 IV, Żelechowie- XLI Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej Drukuj
       Trójka uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu w raz z opiekunem z panem Krzysztofem Radłowskim 3 kwietnia, w środę wyjechali na kilkudniowe zmagania w XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej na etapie ogólnopolskim do Żelechowa. Spotkały się tam 25 najlepszych szkół technicznych o profilu geodezyjnym z Polski, które przeszły etap szkolny i dostały się do kolejnego. Mielecka budowlanka była reprezentowana przez Marzenę Dul, Damiana Kulpę i Marcina Doroż. Uczniowie podjęli ciężką i zawziętą rywalizację. Ich wiedza była dogłębnie sprawdzona przez zadania testowe, ale i również tekstowe, gdzie każdy rywalizował między sobą. Natomiast umiejętności i wiedza praktyczna pozwoliła złączyć siły i walczyć w drużynie. Mimo olbrzymiego zakresu materiału, bardzo trudnych zadań i dużej konkurencji, mieleckiej szkole, udało się przekroczyć, do tej pory nieprzekraczalnej granicy między etapem ogólnopolskim, a etapem centralnym. Uczennica Marzena Dul pierwszy raz w historii szkoły znalazła się w nielicznym gronie dwudziestu najlepszych młodych geodetów w Polsce. I podjęła rywalizację kolejnego dnia w etapie centralnym, kiedy inni już odpoczywali.

Czytaj całość
 
Plan lekcji 2018/2019 Drukuj

Aktualny plan lekcji (od 9 maja 2019r). 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 810