Dzisiaj jest 21.01.2020.
Jesteś w:    Start
Konkurs architektoniczny Drukuj
Uwaga KONKURS!!!
Ogłaszamy coroczny konkurs architektoniczno-rysunkowy dla wszystkich uczniów ZSB na temat:
„Obiekty architektoniczne z krajów współpracujących w ramach projektu ERASMUS+”.
Praca musi obejmować ciekawy obiekt architektoniczny (zabytkowy lub nowoczesny) z wybranego kraju (Włoch, Wielkiej Brytanii, Słowenii lub Cypru). Rysunek może być wykonany dowolną techniką na formacie min.A3 i powinien być podpisany na odwrocie imieniem, nazwiskiem ucznia oraz nazwą obiektu i krajem z jakiego pochodzi. Rysunki proszę przynosić do nauczycieli: Anny Matras-Moryl i Klaudii Rusin. Termin oddania prac mija 31 stycznia 2020 r.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostaną nagrodzeni oceną z dokumentacji technicznej (lub z innego przedmiotu w zależności od specyfiki zawodu), a laureaci konkursu dodatkowo ciekawymi nagrodami.
Rozstrzygnięcie konkursu w lutym.
Zachęcamy do udziału w konkursie
 
Jasełka Bożonarodzeniowe wprowadziły świąteczny klimat Drukuj
      20 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu młodzież z klasy III TA i III TC pod kierunkiem pań profesor: Agaty Robak i Moniki Sosińskiej przygotowała piękne Jasełka Bożonarodzeniowe. Spektakl świąteczny przedstawił najważniejsze wartości w życiu człowieka. Nieistotne są dobra materialne ale ciepło rodzinne i wspólnie spędzone święta. Dialogi młodych aktorów były przeplatane świątecznymi piosenkami w wykonaniu Darii Muchy, Wiktorii Turczyn, Angeliki Mazur, Marceliny Domoń. W role poszczególnych bohaterów wcielili się utalentowani uczniowie: Patrycja Kotowicz, Izabela Skucińska, Mateusz Napieracz, Małgorzata Dziekan, Rafał Janeczek, Gabriel Rzepka. Pan Dyrektor Stanisław Starzyk podziękował młodzieży za niezwykle wzruszające przedstawienie i obdarował młodych aktorów słodyczami.

Czytaj całość
 
Mikołajki były radosne i pełne niespodzianek Drukuj
       6 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych był radosnym i wyjątkowym dniem, w którym cała społeczność obchodziła „Mikołajki”. Samorząd Uczniowski pod przewodnictwem pań nauczycielek: Agaty Robak i Moniki Sosińskiej przygotował niespodzianki dla wszystkich profesorów. Każda klasa losowała po dwóch nauczycieli i przygotowywała niespodzianki. Nawet rózgi zostały kunsztownie wykonane. Uczniowie z poszczególnych klas losowali tradycyjne karteczki z nazwiskami kolegów i koleżanek, którym przygotowali prezenty. W tym szczególnym dniu każdy chciał być Świętym Mikołajem. Barwny i kolorowy mikołajkowy dzień był zapowiedzią nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

 
Sukces Pauliny Jasion Drukuj

Sukces Pauliny Jasion w Konkursie Fotograficznym -
Zachować dla przyszłości II wojna światowa w naszej pamięci

Uczennica klasy IIc Technikum Nr2 Paulina Jasion zdobyła wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym - Zachować dla przyszłości II wojna światowa w naszej pamięci zorganizowanym przez Archiwum Państwowe w Rzeszowie i Instytut Pamięci Narodowej oddział w Rzeszowie z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny. Konkurs polegał na przygotowaniu fotografii miejsca, wydarzenia, osoby lub symbolu kojarzącego się z 80 rocznicą wybuchu wojny oraz opisu przesłanego zdjęcia. Przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe kl. 5-8 i szkoły ponadpodstawowe. Przy ocenie prac komisja konkursowa brała pod uwagę: wartość plastyczną, wartość merytoryczną i zgodność z tematem, twórcze podejście do tematu i oryginalność pomysłu oraz poprawność językową. Wyróżnienie dla naszej uczennicy jest dużym sukcesem – jest to jedyna nagroda wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Mielca. Wręczenie nagród odbędzie się 12 stycznia 2020r. w Rzeszowie.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 884