Dzisiaj jest 16.06.2024.
Jesteś w:    Start
Rozpoczęcie nowego projektu Drukuj
     Nasza szkoła rozpoczęła kolejny już unijny project Erasmus+ o tytule “EUvalues for inclusion” czyli „Wartości UE dla Integracji w Szkole” finansowanego w ramach programu europejskiego Erasmus +, Sektor: Edukacja Szkolna, Akcja KA229. „Partnerstwa strategiczne w dziedzinie kształcenia i szkolenia – Współpraca Szkół” w latach 2020-2022.

W projekcie biorą udział 4 szkoły z następujących krajów:
IES Atenea (Instituto de Educación Secundaria) w Alcalá De Henares w Hiszpanii
(Istituto Di Istruzione Superiore) I.I.S. "Alfonso Maria de' Liguori" w Sant'Agata De' Goti we Włoszech
Osnovna Šola w Pivka w Słovenii
Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu

Chętnych uczniów zapraszamy do współpracy. Na razie internetowo, ale po zakończeniu pandemii planowane są wyjazdy uczniów do tych szkół.


Czytaj całość
 
Pozytywna myśl Drukuj

Pozytywna myśl na ten tydzień:

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie. ~ Jan Paweł II
Paulina Kapusta kl. 2TC
 
Konkurs na logo projektu rozstrzygnięty w ZSB Drukuj
      Zgodnie z zapowiedzią przeprowadziliśmy konkurs na logo nowego projektu Erasmus+ „EU Values for Inclusion”. Wybór nie był łatwy, ponieważ zakwalifikowane zostały do konkursu 63 prace, spośród których do bezpośredniego głosowania dopuszczono 16. W głosowaniu internetowym uczniowie z klas 1TAp, 1TBp, 2TAp, 2TCp i 2TB wybrali ich zdaniem najlepsze logo. Jego autorką jest Karolina Kiełb z klasy 1TAp. Serdecznie gratulujemy!

To logo będzie reprezentować naszą szkołę w głosowaniu międzynarodowym na logo całego projektu. Wezmą w nim udział najlepsze loga uczniów z Włoch, Słowenii i Hiszpanii. W ubiegłym projekcie wygrało logo naszej uczennicy Julii Kalickiej z 3TC. Miejmy nadzieję, że i tym razem nasze zostanie wybrane przez uczniów innych szkół! Nasi uczniowie też będą wybierać spośród trzech z pozostałych krajów.
 
Wspomnienia uroczystości ku czci patrona szkoły Drukuj

Patron szkoły zobowiązuje do kultywowania tradycji patriotycznych, dlatego też rokrocznie w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu 14 lutego obchodzone jest uroczyście święto patrona szkoły. W tym roku ze względu na pandemię covid – 19, nie można zorganizować obchodów upamiętniających założenie patriotycznej organizacji bojowej jaką była Armia Krajowa. Pozostaje pamięciowa wycieczka do poprzednich lat, w których młodzież z ZSB przygotowywała niezwykłe akademie i spektakle. Przez 23 lata cała społeczność szkoły należycie oddawała cześć i honor patronowi, opiekowała się pomnikiem Armii Krajowej, powstałym z inicjatywy kapitana Tadeusza Orłowskiego, pamiętała o grobach żołnierzy i brała udział w uroczystościach patriotycznych. Szkoła ściśle współpracowała z Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej - Odział Mielec i jego prezesem Jerzym Dębickim, który niestety odszedł na wieczną wartę w 2020 roku.

W 2017 roku szkoła obchodziła jubileusz dwudziestolecia nadania szkole imienia. Swoją obecnością zaszczycił Prezes Światowego Związku Armii Krajowej - Odział Mielec Jerzy Dębicki , przedstawiciele władz powiatowych jak również dyrektorzy mieleckich placówek oświatowych. Inicjatorem obchodów był dyrektor ZSB Stanisław Starzyk.
W 2007 roku obchodzono jubileusz dziesięciolecia nadania szkole imienia. Na uroczystość przybyli żołnierze Armii Krajowej: Tadeusz Orłowski i Aleksander Rusin. Inicjatorką obchodów była ówczesna dyrektor ZSB Anna Kula.

Wspomnienia….
Zaczęło się od akademii ku czci patrona szkoły. Przez ostatnie kilka lat młodzież przygotowuje spektakle, ukazujące losy żołnierzy AK i dążenia Polaków do upragnionej wolności.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 981