Dzisiaj jest 19.08.2018.
Jesteś w:    Start
Katyń wciąż żywy Drukuj

   W kwietniu mija 70 rocznica zbrodni katyńskiej. Polscy oficerowie, policjanci, naukowcy, urzędnicy trafili do sowieckiej niewoli po agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Na rozkaz Stalina i najwyższych władz bolszewickiej partii od 4 kwietnia 1940 funkcjonariusze NKWD mordowali jeńców strzałem w tył głowy. Polaków grzebano we wspólnych mogiłach w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wymordowano 22 tysiące polskich jeńców. Polscy politycy na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim mieli uczcić pamięć razem z rodzinami ofiar. Niestety doszło to katastrofy lotniczej w Smoleńsku. 96 osób znajdujących się na pokładzie samolotu Tu - 154 poniosło śmierć. Wśród najwyższych władz państwowych był także poseł ziemi mieleckiej Leszek Deptuła. Ziemia katyńska znowu pochłonęła kolejne ofiary. Wszyscy Polacy łączą się w bólu po stracie najwybitniejszych osób w państwie. Cały świat łączy się z Polakami. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły także pogrążeni są w głębokim smutku. Młodzież uczciła pamięć ofiar katastrofy minutą ciszy. Samorząd Uczniowski zakupił bukiet biało – czerwonych róż, które stoją pod tablicą wspomnieniową o najwybitniejszych osobach w państwie, które poniosły śmierć na czele z Panem Prezydentem i Panią Prezydentową.

 
 
Promocja ZSB Drukuj
            Kilkuset uczniów szkół gimnazjalnych odwiedziło targi, na których swoje oferty prezentowały niemal wszystkie szkoły średnie czy zawodowe z powiatu mieleckiego.
Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Ekonomicznych. Zespół Szkół Budowlanych także zaprezentował swoją ofertę edukacyjną. W promowaniu naszej placówki oświatowej wzięli udział uczniowie z poszczególnych klas, którzy rozdawali ulotki, kalendarzyki, a także specjalny numer gazetki szkolnej TO MY. W czasie promocji gimnazjaliści mogli oglądać filmy ukazujące różne wydarzenia z życia szkoły.

 
Nietypowe zajęcia z j. niemieckiego Drukuj
           W dniu 9.04.2010 nasza szkoła gościła Deutsch Wagen. Jest to przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, wspierane przez Instytut Goethego w Warszawie, Ambasadę RFN i Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie. Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.
Czytaj całość
 
Dzień Języka Niemieckiego 2010 Drukuj
            Tradycją stało się już organizowanie Dnia Języka Niemieckiego przez nauczycieli zrzeszonych w Kole Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Mielcu.  Uczniowie szkół powiatu mieleckiego: 1 LO. 2 LO, ZS w Radomyślu, ZSE, ZST i ZSB  spotykali się w auli, aby zaprezentować swoje umiejętności językowe. Po raz trzeci DJN odbył się w dniu 8.04.2010 o godzinie 11.30.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 626 - 630 z 700