Dzisiaj jest 16.01.2019.
Jesteś w:    Start
Dni Kultury Węgierskiej Drukuj
            W Mielcu odbyły się dni kultury węgierskiej, program imprezy był bardzo bogaty. Uczestnicy mogli zapoznać z tradycjami Węgier, poznać tajniki kuchni, obejrzeć zespoły folklorystyczne. W SCK-u odbyła się wystawa prac plastycznych, fotografii pt. „Węgierskie impresje”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli się wykazać wiadomościami o węgierskim kraju w konkursie. Uczeń klasy Ia TB Krystian Kulig zdobył IV miejsce. Należy nadmienić, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a od uczniów wymagano szczegółowej wiedzy. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do konkursu sprawowały nauczycielki: Bogumiła Starzyk i Iwona Kopera.
Czytaj całość
 
Dzień Papieski Drukuj
            Święto państwowe obchodzone w dniu 16 października, w rocznicę (16.10.1978) wyboru Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyły na głowę Kościoła Katolickiego.
Czytaj całość
 
Dzień Budowlanych 2009 Drukuj

           Zgodnie z utartą tradycją społeczność szkolna ZSB w Mielcu obchodziła swe doroczne święto – Dzień Budowlanych. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie rozpoczęli świętowanie od wspólnego wyjścia do kina „Galaktyka” na  film pt. Generał Nil, następnie zaś udali się do szkoły, gdzie wzięli udział w oficjalnych uroczystościach.

Czytaj całość
 
Niecodzienna lekcja z historii PRL - u Drukuj

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie rozpoczęło kolejną edycję ogólnopolskiego programu „Lekcja z historii najnowszej”. Celem programu było przeprowadzenie przez pracowników IPN lekcji lub wykładów dotyczących zagadnień związanych z najnowszą historią Polski (1939–1990). 

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 696 - 700 z 755