Dzisiaj jest 26.01.2021.
Jesteś w:    Start
V Dzień Języka Niemieckiego Drukuj
          Już po raz piąty, uroczyście i w obecności szacownych gości - senatora RP pana Władysława Ortyla, posłanki na sejm pani Krystyny Skowrońskiej, dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym pana Stanisława Tomzy, Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych pana Arkadiusza Gałkowskiego oraz licznie przybyłych dyrektorów szkół – społeczność szkolna powiatu mieleckiego świętowała Dzień Języka Niemieckiego w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu.
Impreza organizowana corocznie przez mieleckie koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego wpisuje się w kalendarz przedsięwzięć edukacyjnych, w którym na różnych etapach uczestniczą wszystkie mieleckie szkoły średnie oraz większość gimnazjów z naszego powiatu. Konferansjerkę prowadzili uczniowie klasy 2TA – Agnieszka Strus i Mariusz Działo.

Czytaj całość
 
Laureat konkursu ort ograficznego z j. niemieckiego Drukuj
Wojciech Pietryka kl. 1 TB laureatem powiatowego konkursu ortograficznego z języka mniemieckiego dla klas pierwszych.

W Dniu Języka Niemieckiego wręczył mu dyplom i nagrody pan Stanisław Tomza, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. Specjalną nagrodę ufundowała pani poseł Krystyna Skowrońska, a gratulacje złożył senator Władysław Ortyl.

Gratulujemy!
Czytaj całość
 
Konkurs biblijny Drukuj
„Z Ewangelią św. Jana  przez życie”

      3 marca br. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu postanowili  po raz drugi sprawdzić swoją wiedzę biblijną, tym razem z Ewangelii św. Jana. W pierwszym etapie  udział wzięło 20 uczniów, a do drugiego zakwalifikowało się 10 najlepszych z I, III, IV technikum oraz II liceum.

Czytaj całość
 
Wieczornica Drukuj
       W Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się wieczornica poświecona patronowi szkoły Żołnierzom Armii Krajowej.

Uroczystość szkolna w tym roku została zaplanowana na Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, aby uczcić wszystkich bohaterów, którzy w zamian za ofiarną walkę w obronie wartości, jaką była Niepodległość Ojczyzny, w okresie PRL – u byli nazywani „zaplutymi karłami reakcji”. Wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, zakończone karą śmierci. Taki los spotkał żołnierzy AK.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 806 - 810 z 968