Dzisiaj jest 25.02.2020.
Jesteś w:    Start
Z życia szkoły Drukuj
Uczniowie pamiętają…

             Listopad to miesiąc, w którym pamięta się przede wszystkim o zmarłych. Uczniowie naszej szkoły pamiętają nie tylko o swoich bliskich, ale także o żołnierzach poległych w obronie ojczyzny. Szczególną troską społeczność szkolna otacza Pomnik Armii Krajowej. W tym roku młodzież poszczególnych klas razem z wychowawcami zapalili znicze i zmówili modlitwę za dusze poległych.
red.
 
Czytaj całość
 
Wspomnienie o Marku Edelmanie Drukuj

        W piątek 2 października zmarł w Warszawie Marek Edelman, jeden z założycieli Żydowskiej Organizacji Bojowej i przywódców powstania w warszawskim getcie. Z zawodu lekarz kardiolog, był powstańcem warszawskim, w czasach PRL działał w KOR i "Solidarności". Kawaler Orderu Orła Białego oraz francuskiej Legii Honorowej. W III RP był m.in. członkiem Komitetu Helsińskiego w Polsce.
Czytaj całość
 
Dni Kultury Węgierskiej Drukuj
            W Mielcu odbyły się dni kultury węgierskiej, program imprezy był bardzo bogaty. Uczestnicy mogli zapoznać z tradycjami Węgier, poznać tajniki kuchni, obejrzeć zespoły folklorystyczne. W SCK-u odbyła się wystawa prac plastycznych, fotografii pt. „Węgierskie impresje”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli się wykazać wiadomościami o węgierskim kraju w konkursie. Uczeń klasy Ia TB Krystian Kulig zdobył IV miejsce. Należy nadmienić, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a od uczniów wymagano szczegółowej wiedzy. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem ucznia do konkursu sprawowały nauczycielki: Bogumiła Starzyk i Iwona Kopera.
Czytaj całość
 
Dzień Papieski Drukuj
            Święto państwowe obchodzone w dniu 16 października, w rocznicę (16.10.1978) wyboru Arcybiskupa Krakowskiego Karola Wojtyły na głowę Kościoła Katolickiego.
Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 836 - 840 z 897