Dzisiaj jest 10.07.2020.
Jesteś w:    Start
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 Drukuj

           1 września 2010 roku w  naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011.  Na Auli ZST zgromadziło się Grono Pedagogiczne oraz młodzież ZSB. Wszyscy zgromadzeni zostali  powitani przez Pana Dyrektora Stanisława Starzyka, który szczególnie ciepło zwrócił się do uczniów klas pierwszych,  życząc im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i jak najlepszych wyników w nauce. Starsza młodzież naszej szkoły pod opieką pań profesor Grażyny Paduch, Iwony Kopery i Agaty Robak ora Moniki Sosińskiej przygotowała montaż słowno – muzyczny. Po części oficjalnej młodzież ZSB udała się na spotkanie z wychowawcami.

 
Pożegnanie Drukuj
Ostatnie pożegnanie Pana Kapitana Tadeusza Orłowskiego

          W lipcu bieżącego roku zmarł Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Mielcu Pan Tadeusz Orłowski, który wiele lat był związany z Zespołem Szkół Budowlanych. Kiedy w1997 roku szkoła otrzymała imię Żołnierzy Armii Krajowej, pułkownik Tadeusz Orłowski stał się honorowym członkiem społeczności szkolnej, uczestniczył w akademiach z okazji święta patrona szkoły, a także opowiadał młodzieży o swoich wojennych przeżyciach i bolesnej polskiej historii. Ogromna charyzma Pana Tadeusza Orłowskiego powodowała, że uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali wygłaszanych przez niego słów.
Czytaj całość
 
Podziękowanie Drukuj
          Dyrekcja, rodzice oraz cała społeczność uczniowska Zespołu Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu składa serdeczne podziękowanie następującym firmą:
          - Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług "PESAM" w Dębicy
          - Komunalne Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Sp. z o.o. w Mielcu
          - Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych "EMPIS" Sp. z o.o.w Mielcu
          - Firma Budowlana "ARKADA" Sp. z o.o w Mielcu
          - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "INWEST" L. Kaczmarczyk Spółka Jawna w Mielcu
          - Firma Budowlana "DOM-EKO" Sp. z o.o. w Mielcu
za zakup nagród książkowych dla najlepszych uczniów naszej szkoły na zakończenie roku szkolnego 2009/2010.
 
Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 Drukuj
           25 czerwca 2010 roku odbyło się na Auli ZST uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Budowlanych. Dyrektor Stanisław Starzyk wygłosił przemówienie, w którym podziękował uczniom i nauczycielom za rok wytężonej pracy. Następnie zostali wynagrodzeni uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, w tym roku szkolnym aż siedem osób uzyskało średnią ocen ponad 4,75. Najlepszym uczniem szkoły okazał się Adrian Bryk z klasy IA TB, który na „świadectwie z paskiem” miał średnią ocen 5,0 i został nominowany do Stypendium Rady Ministrów. Nagrody otrzymali także uczniowie, których średnia ocen wynosiła 4,0 i więcej. Wyróżniono także osoby, które intensywnie pracowały w kołach zainteresowań. Dyplomy otrzymali również uczniowie, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali ludziom dotkniętym powodzią. Na zakończenie uroczystości Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielek Moniki Sosińskiej i Agaty Robak przygotował przedstawienie. Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2009/2010 młodzież otrzymała z rąk wychowawców świadectwa. 
 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 841 - 845 z 923