Dzisiaj jest 10.07.2020.
Jesteś w:    Start
Lekcja inna niż wszystkie Drukuj
            Dnia 27.04.2010 r. na obiektach MOSiR, gdzie nasi uczniowie odbywają praktykę przeprowadzona została lekcja otwarta. Lekcja miała formę egzaminu zawodowego, była obserwowana przez Dyrekcję i nauczycieli przedmiotów zawodowych. Technolodzy  robót wykończeniowych (uczniowie kl. Ia) pod okiem mgr Lucjana Gołębiowskiego wykonywali na przygotowanych stanowiskach różne zadania egzaminacyjne: układali płytki, parkiet i panele podłogowe. „Gwoździem programu” było tapetowanie, w tym przypadku zaprezentowano technologiczną kolejność robót z zastosowaniem różnych rodzajów tapet.
 
 
 
   
 
 
 
Projekt "Przyszłość Ziemi w naszych rękach" Drukuj
           Środowisko naturalne to wspólne dobro. W Zespole Szkół Budowlanych podjęto działania zmierzające do podniesienia świadomości uczniów na temat przyczyn i skutków zanieczyszczeń i sposobów ograniczania ich niekorzystnego wpływu na Ziemię.
Projekt „Przyszłość Ziemi w naszych rękach” jest przedsięwzięciem obejmującym cykl prezentacji na temat zanieczyszczeń powłok Ziemi. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie opracowywali i przedstawiali na forum zagadnienia związane z zanieczyszczeniami atmosfery. W roku szkolnym 2009/2010 młodzież Zespołu Szkół Budowlanych przygotowała, pracując metodą projektu, prezentację dotyczącą źródeł, podziału, sposobu wykorzystania i zmniejszania szkodliwego wpływu odpadów na środowisko naturalne.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Ortograficzny - Dyktando 2010 Drukuj
           W kwietniu 2010 roku odbyły się eliminacje do Szkolnego Konkursu Ortograficznego – Dyktando 2010. Wielu uczniów z Technikum Budowlanego, Liceum Profilowanego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej zmagało się z bardzo trudnym tekstem, nasyconym licznymi pułapkami językowymi. Do drugiego etapu zakwalifikowało się ośmiu uczniów: Dominik Szeblez I BTB, Katarzyna Kusek II LP, Okulski Maciej IIIA TB, Klaudia Dziekan IIIA TB, Paweł Babula IIIa TB, Artur Drożdż IIA ZSZ, Dariusz Chudzik IIA ZSZ, Konrad Jarosz IB ZSZ.
 

Czytaj całość
 
Katyń wciąż żywy Drukuj

   W kwietniu mija 70 rocznica zbrodni katyńskiej. Polscy oficerowie, policjanci, naukowcy, urzędnicy trafili do sowieckiej niewoli po agresji Związku Radzieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Na rozkaz Stalina i najwyższych władz bolszewickiej partii od 4 kwietnia 1940 funkcjonariusze NKWD mordowali jeńców strzałem w tył głowy. Polaków grzebano we wspólnych mogiłach w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Wymordowano 22 tysiące polskich jeńców. Polscy politycy na czele z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim mieli uczcić pamięć razem z rodzinami ofiar. Niestety doszło to katastrofy lotniczej w Smoleńsku. 96 osób znajdujących się na pokładzie samolotu Tu - 154 poniosło śmierć. Wśród najwyższych władz państwowych był także poseł ziemi mieleckiej Leszek Deptuła. Ziemia katyńska znowu pochłonęła kolejne ofiary. Wszyscy Polacy łączą się w bólu po stracie najwybitniejszych osób w państwie. Cały świat łączy się z Polakami. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły także pogrążeni są w głębokim smutku. Młodzież uczciła pamięć ofiar katastrofy minutą ciszy. Samorząd Uczniowski zakupił bukiet biało – czerwonych róż, które stoją pod tablicą wspomnieniową o najwybitniejszych osobach w państwie, które poniosły śmierć na czele z Panem Prezydentem i Panią Prezydentową.

 
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 846 - 850 z 923