Dzisiaj jest 14.07.2020.
Jesteś w:    Start
Nietypowe zajęcia z j. niemieckiego Drukuj
           W dniu 9.04.2010 nasza szkoła gościła Deutsch Wagen. Jest to przedsięwzięcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec, wspierane przez Instytut Goethego w Warszawie, Ambasadę RFN i Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie. Lektorzy prezentują szereg nowatorskich rozwiązań związanych z nauką języka i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech, między innymi w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów.
Czytaj całość
 
Dzień Języka Niemieckiego 2010 Drukuj
            Tradycją stało się już organizowanie Dnia Języka Niemieckiego przez nauczycieli zrzeszonych w Kole Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego w Mielcu.  Uczniowie szkół powiatu mieleckiego: 1 LO. 2 LO, ZS w Radomyślu, ZSE, ZST i ZSB  spotykali się w auli, aby zaprezentować swoje umiejętności językowe. Po raz trzeci DJN odbył się w dniu 8.04.2010 o godzinie 11.30.

Czytaj całość
 
Mieszkanie, czyli ? die Wohnung? Drukuj

           Gdzie najlepiej zamieszkać? Jak znaleźć mieszkanie do wynajęcia? O co zapytać właściciela? Które sprzęty są niezbędne i jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie? – I to wszystko po niemiecku!!! - Z takimi zagadnieniami zmagali w się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu w  trakcie IV Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Uczniów Klas II.

 

Czytaj całość
 
Konkurs ortograficzny z j. niemieckiego Drukuj
            Uczeń klasy I TA, Adrian Bryk, został mistrzem ortografii języka niemieckiego w powiecie mieleckim. 17. marca 2010 roku - w świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Technicznych spotkali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół w Radomyślu i Zespołu Szkół Technicznych. Konkurs ortograficzny z języka niemieckiego dla klas pierwszych szkół powiatu mieleckiego (etap międzyszkolny) jest przeprowadzany w okresie poprzedzającym Dzień Języka Niemieckiego organizowany od kilku lat przez mieleckie koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 851 - 855 z 923