Dzisiaj jest 14.08.2020.
Jesteś w:    Start
Konkurs Baśniowy Drukuj

            17 marca 2009 w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu w języku polskim "Bracia Grimm i opisany przez nich świat baśni" . Do etapu pisemnego zgłosiło się 21 osób, uczniów klasy 1a, 2a  Technikum Budowlanego. Należało odpowiedzieć na szczegółowe pytania ze znajomości życiorysu braci, ich dorobku naukowego i literackiego  oraz treści wybranych baśni.

 

 

 
Podróżowanie po Niemiecku Drukuj

                  Cele podróży, środki transportu, rezerwacja noclegu, zakup pamiątek, opis drogi prowadzącej do obiektów turystycznych – o tym rozmawiali w języku  niemieckim uczniowie szkół ponad gimnazjalnych zgromadzeni 13 marca w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu.

 

Czytaj całość
 
Dyktando Drukuj

Dyktando po niemiecku.

               Klasy pierwsze wszystkich szkól ponadgimnazjalnych mogły sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne przygotowując się do  powiatowego dyktanda. W dniu 26.02.2009 w Zespole Szkół Budowlanych przeprowadzone zostało dyktando w języku niemieckim. Wzięło w nim udział 27osób.

Mistrzowie niemieckiej ortografii w Technikum Budowlanym to:

1 miejsce Dawid Zboch

2 miejsce Klaudia Kulig i Michał Mucha

Nagrody i dyplomy wręczył laureatom pan dyrektor Stanisław Starzyk.

Serdecznie gratulujemy!

 
III Edycja Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego Drukuj

                  Tegoroczny powiatowy konkurs języka niemieckiego dla klas drugich odbył się w dniu 26.02.2009 po raz siódmy w naszej szkole. Przybliża uczniom maturę z języka niemieckiego oraz sprawdza wiedzę i umiejętności z przerabianego na lekcjach materiału. Tym razem dotyczył on tematu „Podróże”. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Alina Dziurgot. Wzięło w nim udział 13 uczniów klasy II a Technikum i II Liceum Profilowanego nr 2. Większość uczniów wykazała się dużą wiedzą językową.

 

Laureatami etapu szkolnego zostali:

 

I miejsce – Klaudia Dziekan             

II miejsce – Aneta Sukiennik i Bartłomiej Pietras

 

Uczniowie ci będą reprezentować ZSB w dniu 13.03.2009 o godzinie 11.00 w drugim etapie konkursu, który odbędzie się w naszej szkole. Życzymy powodzenia!

Dyplomy i nagrody wręczył pan dyrektor Stanisław Starzyk i pogratulował wszystkim uczniom udziału i dobrych wyników.

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 881 - 885 z 924