Dzisiaj jest 30.09.2020.
Jesteś w:    Start
Konkurs jezyka niemieckiego 27.03.2007r. (ustny) Drukuj

Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego

 

    Po raz pierwszy w Mielcu odbył się w Zespole Szkół Budowlanych konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem jest powstałe w listopadzie 2006 Mieleckie Koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie klas drugich, zdający w przyszłym roku szkolnym maturę z języka obcego
Czytaj całość
 
Konkurs języka niemieckiego 7.03.2007r. (pisemny) Drukuj

Konkurs języka niemieckiego


„Smakowity” konkurs języka niemieckiego w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu

Pierwszy pisemny etap konkursu odbył się we wszystkich szkołach w dniu 7.03.2007 o godzinie 9.45. Testował trzy sprawności językowe.

Każdego roku konkurs skupiony jest na innym temacie z informatora maturalnego. Tegoroczny konkurs w całości dotyczył tematu „Jedzenie i przyzwyczajenia żywieniowe”.

 


W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie klas drugich, zdający w przyszłym roku szkolnym maturę z języka obcego. Składa się on z identycznych części i testował wszystkie cztery sprawności sprawdzane na egzaminie zewnętrznym i wewnętrznym. Udział w konkursie zaznajamia uczniów praktycznie z formą nowej matury.

Czytaj całość
 
Studniówka 2007 Drukuj

Dnia 24.02.2007 roku odbyła się studniówka ZSB.

Studniówka to jedna z tych nielicznych imprez, które zaliczamy, z reguły, raz w życiu. Moja odbyła się z wczoraj na dzisiaj i, jeśli uzależniać jej jakość od bólu stóp po, to była doskonała,  takie wypowiedzi można usłyszec zaraz po studniówce.

Czytaj całość
 
Historia szkoły Drukuj

Historia Zespołu Szkół Budowlanych


28 lutego 2014 roku  Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu obchodził jubileusz 40 – lecia istnienia szkoły, a także święto patrona Żołnierzy Armii Krajowej.  Uroczyste obchody odbyły się w auli ZST, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, grono pedagogiczne, a także cała społeczność ZSB. Uroczystą galę jubileuszową poprowadziła Jadwiga Stala – Dudek. Oficjalne przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Stanisław Starzyk, który powitał: Starostę Powiatu Mieleckiego Andrzeja Chrabąszcza, Wicestarostę Andrzeja Bryłę, Jadwigę Mysonę Skarbnika Powiatu Mieleckiego, Sekretarza Powiatu Jerzego Zorzyckiego, emerytowanych dyrektorów placówki: Stanisława Skórskiego, Lidię Wallich i Annę Kulę, Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Oddział Mielec Jerzego Dębickiego, rodzinę kapitana Tadeusza Orłowskiego a także wszystkich nauczycieli, którzy przybyli na tę niezwykłą uroczystość.


Czytaj całość
 
««  start « poprz. 181 182 183 184 185 186 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 926 - 930 z 930