Dzisiaj jest 19.06.2021.
Jesteś w:    Start
Projekt polsko-niemiecki Drukuj
Schülerwettbewerb – Międzynarodowy konkurs uczniowski


Uczniowie klas drugich Zespołu Szkół Budowlanych zostali laureatami międzynarodowego konkursu „Dialog Kultur”. Schülerwettbewerb – Dialog der Kulturen

     

25 uczniów ZSB otrzymało dyplomy od rządu landu Nadrenii-Westfalii w Niemczech oraz nagrodę pieniężną.

Konkurs organizowany był przez Ministerstwo Edukacji Landu Nadrenii Westfalii, Kancelarię Landu Nadrenia-Westfalia i rządu okręgu Münster, dla współpracy uczniów szkół Polski i Niemiec.

Tematem jest dialog kultur, wspierający obustronne zrozumienie narodów, rozwijający zainteresowania krajem sąsiadów poprzez poznanie ich mieszkańców, ich mentalności, zwyczajów w zyciu codziennym.


Czytaj całość
 
Pielgrzymka Częstochowa-Kraków Drukuj

Wyjazd na pielgrzymkę klas III LP i IV TB
dnia 24 kwietnia 2007r -Częstochowa-Kraków

 

    W nocy z niedzieli na poniedziałek wyjechaliśmy o godzinie 1 w nocy z parkingu spod Kościoła NMP. Zmęczeni dotarliśmy na Jasną Górę o godzinie 5 rano. A o godzinie 6 odbyło się odsłonięcie obrazu. Po Mszy i drodze krzyżowej mieliśmy 2 godziny wolnego czasu, gdzie zwiedzaliśmy tajemnice Jasnej Góry. Następnie pojechaliśmy do Kościoła w Łagiewnikach, a dalej na rynek Krakowa. Naszymi opiekunami byli: pani dyrektor Anna Kula, ksiądz Marek Sobota, pani Alina Dziurgot, pani Joanna Balcerzak i pani Monika Sosińska.Za co bardzo dziękujemy. Nasza pielgrzymka zakończyła się powrotem do Mielca po godzinie 20.Zaliczamy ją do naprawdę udanej wyprawy, tylko szkoda, że już to nasza ostatnia. Pozdrawiamy gorąco Łucja i NataliaJJJJJ

 

Czytaj całość
 
Konkurs jezyka niemieckiego 27.03.2007r. (ustny) Drukuj

Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego

 

    Po raz pierwszy w Mielcu odbył się w Zespole Szkół Budowlanych konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem jest powstałe w listopadzie 2006 Mieleckie Koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie klas drugich, zdający w przyszłym roku szkolnym maturę z języka obcego
Czytaj całość
 
Konkurs języka niemieckiego 7.03.2007r. (pisemny) Drukuj

Konkurs języka niemieckiego


„Smakowity” konkurs języka niemieckiego w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu

Pierwszy pisemny etap konkursu odbył się we wszystkich szkołach w dniu 7.03.2007 o godzinie 9.45. Testował trzy sprawności językowe.

Każdego roku konkurs skupiony jest na innym temacie z informatora maturalnego. Tegoroczny konkurs w całości dotyczył tematu „Jedzenie i przyzwyczajenia żywieniowe”.

 


W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie klas drugich, zdający w przyszłym roku szkolnym maturę z języka obcego. Składa się on z identycznych części i testował wszystkie cztery sprawności sprawdzane na egzaminie zewnętrznym i wewnętrznym. Udział w konkursie zaznajamia uczniów praktycznie z formą nowej matury.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 191 192 193 194 195 196 197 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 976 - 980 z 982