Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

 My jesteśmy szkołą, która istnieje dokładnie pół wieku. Trzy miesiące temu obchodziliśmy wspaniały jubileusz 50-lecia istnienia naszej szkoły. Zachęcamy uczniów klas ósmych, aby wybrali naszą szkołę. Jesteśmy szkołą budowlaną, jedyną budowlaną w powiecie mieleckim i jedną z nielicznych szkół budowlanych w Polsce, która kształci tylko i wyłącznie czysto w zawodach budowlanych –  Stanisław Starzyk, dyrektor ZSB.

Czytaj więcej...
Kategoria:

W ubiegłym tygodniu klasa 4 o profilu Technik Budownictwa z innowacją architektoniczną wzięła udział w niecodziennych lekcjach w ramach projektu "Politechniczna sieć Via Carpatia". Uczniowie mięli możliwość uczestniczyć w warsztatach: "Rysunek odręczny - studium martwej natury" oraz "Czy woda wodociągowa jest zawsze bezpieczna?" prowadzonych przez wykładowców Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Dzięki patronatowi jaki Politechnika Rzeszowska sprawuje nad naszą szkołą młodzież mogła zwiedzić wydział od środka przed wyborem swojej drogi zawodowej. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki zawodowych przedmiotów budowlanych Maria Pietras i Anna Matras-Moryl.

Czytaj więcej...
Kategoria:

„Wrocław jest piękny” – tak odpowiedział uczeń na pytanie czy podobała się mu wycieczka. Podczas tegorocznej wycieczki do stolicy Dolnego Śląska, która odbyła siię w dniach 23- 24 maja, uczniowie klas 4Ta i 2Tb mogli zobaczyć wiele atrakcji tego miasta. Zwiedzali Halę Stulecia, wpisaną na listę UNESCO, spacerowali po Ogrodzie Japońskim, oglądali zwierzęta z całego świata mieszkające w największym ZOO w Polsce, podziwiali pokaz fontann multimedialnych. Zapoznali się z historią miasta przemierzając jego uliczkami z przewodnikiem. A na zakończenie pobytu w Wrocławiu młodzi podróżnicy rozwiązywali zagadki w Escape Roomach. Niektórzy już dziś planują przyjechać tu jeszcze raz.

Czytaj więcej...
Kategoria:

14.05.2024r. uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu z klasy Ia TB wraz z wychowawczynią panią Ewą Klimek i panią Marią Pietras udali się na wycieczkę szkoleniową do firmy GREINPLAST, producenta chemii budowlanej. Siedziba tej firmy znajduje się w Krasnem pod Rzeszowem.
Po miłym przyjęciu cała klasa wraz z opiekunami i doradcą technicznym panem Mikołajem Pilch udała się na zwiedzanie zakładu produkcji, magazynów i laboratorium. Uczniowie obserwowali pracę fachowców, a także zobaczyli w jaki sposób powstają produkty firmy Greinplast.

Czytaj więcej...