Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
Kategoria:

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo- kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynące z nauki języków obcych. Europejski Dzień Języków stał się w naszej szkole już pewną tradycją. Tego dnia każda z klas brała udział w różnych quizach i grach językowych. Uczniowie tłumaczyli także różne zdania lub cytaty na wybrane przez siebie języki, które zapisali i zaprezentowali na korytarzu naszej szkoły.

Czytaj więcej...
Kategoria:

Dnia 10.03.23 odbył się szkolny etap konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Była to już VIII edycja tego konkursu organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Tym razem sprawdzana była ogólna wiedza o Austrii. O zwycięstwo w naszej szkole walczyły cztery  zespoły, a każdy złożony był z trzech osób. Udział wzięli: z klasy 4TBp: Patrycja Kruk, Monika Guła i Hubert Mieszkalski; z klasy 2TAp Guzda Antoni, Jarosz Kacper i Pomykała Mateusz; z klasy 2TCp: Czarnik Natalia, Karaś Maksymilian i Malczyńska Katarzyna; z klasy 3TAp: Kiełb Szymon, Matuszczak Mateusz i Sowa Jakub.

Zwycięzcami VIII edycji Turbolandeskunde zostali: Natalia Czarnik, Katarzyna Malczyńska i Maksymilian Karaś. Uczniowie ci otrzymali nagrody z rąk Pana Dyrektora.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz  życzymy powodzenia w drugim (regionalnym) etapie konkursu!

Czytaj więcej...
Kategoria:

W dniu 18.11.2022 uczniowie ZSB włączyli się w organizowane od 2004 roku w Niemczech wydarzenie o nazwie Dzień Głośnego Czytania po Niemiecku. Każdy uczeń przygotował krótki tekst autentyczny i przeczytał go na lekcji języka niemieckiego. Były to wiersze, proza, teksty piosenek, artykuły z Internetu. Wcześniej uczniowie przeczytali tłumaczenie swoich tekstów, aby można było porównać ich brzmienie w obu językach. Wzięło udział 49 uczniów, najlepsi zostali nagrodzeni ocenami. Następne Głośne Czytanie w trzeci piątek listopada 2023. Szukajcie już ciekawych tekstów. Zapraszamy!

Kategoria:

Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu „Turbolandeskunde – Wędrowka po krajach niemieckiego obszaru językowego” dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Tym razem konkurs będzie sprawdzianem wiedzy o Austrii. W konkursie biorą udział zespoły trzyosobowe. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do p. Aliny Dziurgot i p. Ewy Klimek. Etap szkolny odbędzie się w dniu 10.03.23. Zapraszamy!

Kategoria:

Dnia 18 listopada obchodzony jest Ogólnoniemiecki Dzień Głośnego Czytania. W zwiaku z tym zachecamy do wzięcia udziału w konkursie czytania po niemiecku, który odbędzie się w tym dniu. Chętnych prosimy o kontakt do środy (16.11.22).

Ewa Klimek, Alina Dziurgot.